Noc Muzeów w Sejmie i Senacie

Sala posiedzeń plenarnych, sale obrad komisji senackich, wystawy i pamiątki – takie atrakcje czekają w gmachach Sejmu i Senatu na uczestników Nocy Muzeów, która odbywać się będzie 18 maja.
Noc Muzeów – nie tylko w muzeach
.Jubileuszowa, 20. odsłona Nocy Muzeów odbywać się będzie w nocy z 18 na 19 maja. Poza placówkami muzealnymi – jak np. Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN czy Muzeum Powstania Warszawskiego – do imprezy dołączył także Sejm i Senat.
Do godziny 1:00 w nocy zwiedzać będzie można miejsca pracy senatorów: salę posiedzeń plenarnych, sale obrad komisji senackich, w których prezentowane są pamiątki po byłych marszałkach Andrzeju Stelmachowskim i Auguście Chełkowskim, a także wicemarszałku Zbigniewie Romaszewskim.
Wystawy w gmachu Senatu
.W gmachu Senatu uczestnicy Nocy Muzeów zobaczą także wystawę przypominającą sylwetki senatorek i senatorów II RP, ekspozycję poświęconą Władysławowi Zamoyskiemu, patronowi roku 2024 i działaczowi społecznemu oraz stoisko promujące ustanowiony uchwałą Senatu w 2024 r. Rok Edukacji Ekonomicznej. W ramach kampanii społecznej „Otyłość to choroba. Nie oceniaj, nie odchudzaj, tylko lecz” udostępniona zwiedzającym będzie również wystawa pod tytułem „Nie oceniaj mnie! To nie moja wina! #ChorujęNaOtyłość”.
Trasa zwiedzania będzie wiodła z Sejmu przez hol główny w Senacie, salę posiedzeń, foyer, sale obrad komisji na parterze do wyjścia senackiego.
Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA
”Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.
Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.
Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.
Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].
PAP/Wszystko co Najważniejsze/JT