Prof. Monika PRZYBYSZ we „Wszystko co Najważniejsze”

Dnia 24 czerwca urodziła się prof. Monika PRZYBYSZ, polska teolog, medioznawca, specjalistka ds. PR, zarządzania kryzysowego, reklamy i marketingu medialnego. Redakcja przypomina z tej okazji wybrane teksty jej autorstwa, które ukazały się we „Wszystko co Najważniejsze”.

Dnia 24 czerwca urodziła się prof. Monika PRZYBYSZ, polska teolog, medioznawca, specjalistka ds. PR, zarządzania kryzysowego, reklamy i marketingu medialnego. Redakcja przypomina z tej okazji wybrane teksty jej autorstwa, które ukazały się we „Wszystko co Najważniejsze”.

Cyberwojna. Dzielenie, antagonizowanie, polaryzacja

.„Nie lajkujmy wpisów prorosyjskich kont, nie udostępniajmy tych wpisów, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy, nie oznaczajmy ich. To tworzy zasięgi tym kontom, ułatwiamy im rozprzestrzenianie się w sieci” – pisze prof. Monika PRZYBYSZ w tekście „Cyberwojna. Dzielenie, antagonizowanie, polaryzacja”.

„Nie zauważajmy ich, blokujmy, zgłaszajmy administratorom. Budujmy dumę narodową, publikując dobro w sieci, z dużą wrażliwością, a także publikujmy piękne przykłady wsparcia i pomocy udzielanej kilku milionom Ukraińskich uchodźców. Nie dajmy się dzielić” – dodaje Autorka.

Jak podkreśla, „skrajna polaryzacja polskiego społeczeństwa po Smoleńsku jest również zaplanowanym działaniem wpisującym się w strategię wojny wywołanej przez Rosję pod wodzą Putina.”.

Czarny Protest w sieci nienawiści

.Jak przekonuje prof. Monika PRZYBYSZ w tekście „#CzarnyProtest w sieci nienawiści. Populizm, uproszczenia, instynkt stadny, manipulacje”, „wyrzucenie do kosza projektu ustawy zaostrzającej regulacje prawne dotyczące aborcji nie kończy polaryzacji polskiego społeczeństwa, wręcz przeciwnie. Emocje niebezpiecznie rosną i sprytnie podsycane przez różne środowiska oraz media nie będą gasnąć”.

„Dyskusja ta w ogóle nie dziwi — aborcja jest regularnie wywoływana jako temat zastępczy, by dzielić Polaków, nie jednoczyć. Spór dotyczy zresztą najważniejszych wartości: życia i wolności. Przy tak fundamentalnych kwestiach łatwo o sterowanie społeczeństwem półprawdami i kłamstwami oraz wywoływanie instynktów stadnych. Trudno natomiast o prawdziwą refleksję, racjonalność i rzeczową dyskusję. #czarnyprotest był tego najlepszym dowodem. Populizm i uproszczenia to świetne narzędzia rozgrywek politycznych” – twierdzi prof. Monika PRZYBYSZ.

Autorka stoi na stanowisku, że „niewątpliwie duży ruch społeczny wywołany zorganizowaną, strategicznie w obu światach przemyślaną akcją to skomplikowana rzeczywistość na wielu poziomach – upraszczanie go do skrajnych i pustych emocji nie służy w dłuższej perspektywie nikomu”.

WszystkoCoNajważniejsze/SN

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 24 czerwca 2024