Samochód koncepcyjny, który zamiast w przyszłość, sięga do historii

Samochód koncepcyjny, który zamiast w przyszłość, sięga do historii

Mercedes-Benz Design w projekcie nowego samochodu koncepcyjnego zamiast patrzeć w przyszłość, zdecydował się szukać inspiracji w historii. [LINK]

Daimler. Vision Mercedes Simplex.

 

Mercedes 35 PS według autorów projektu stał się symbolem przejścia do nowej ery technologii. Samochód, który brał udział w wyścigu w 1901 roku, podczas Race Week w Nicei, posłużył za wzór w stworzeniu Vision Mercedes Simplex, pojazdu przyszłości. Nie bez powodu wybrano właśnie Mercedesa 35 PS. Blisko 120 lat temu był to szczyt innowacji, pionier, przykład dla wszystkich późniejszych pojazdów, zarówno pod względem osiągów, jak i konstrukcji.

 

Daimler. Vision Mercedes Simplex.

Projekt „Simplex Vision” sięga źródeł, lecz pozostaje nowoczesny. Cyfrowy ekran 3D z nałożonym napisem „Mercedes” i animacjami na temat stanu pojazdu świadczy o przejściu marki w świat cyfrowy. Pominięcie przedniej szyby (jak w historycznym modelu) podkreśla sportowy charakter pojazdu. Minimalistyczny design utrzymuje standardy i innowacyjność mechaniki z początku ubiegłego wieku. Informacje dotyczące jazdy, takie jak prędkość, wyświetlane są w postaci projekcji.

 

Daimler. Vision Mercedes Simplex.

 

Daimler. Vision Mercedes Simplex.

 

Chociaż dzisiaj Simplex to jedyne samochód koncepcyjny i prawdopodobnie nie będzie produkowany masowo, to jak podkreśla na swojej stronie Daimler Group, Mercedes wyznacza nowe standardy mobilności współcześnie, w ten sam sposób co 120 lat temu. Być może tym razem także ten projekt stanie się inspiracją dla całej branży i przyszłości motoryzacji [LINK].

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 13 października 2019
Oprac. MK