Chińska szkoła w czasie wirusa

TSF Jazz Radio

Chińska szkoła w czasie wirusa

W Chińskiej Republice Ludowej, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, władze zamknęły szkoły i uniwersytety na czas nieokreślony. W kraju trwają ćwiczenia w zakresie zdalnego uczenia się.  Czy koronawirus przyśpieszył pojawienie się szkoły przyszłości?

Zajęcia online w szkołach i na uniwersytetach odbywają się przy użyciu platform wideokonferencyjnych, takich jak Dingtalk firmy Alibaba i Ketang firmy Tencent. Jeśli jakość połączenia wideo jest zbyt niska, uczniowie mogą pobierać pliki audio i zadania. Władze zachęcają rodziców do sprawowania nadzoru nad uczącymi się dziećmi.

Dla uczniów z terenów wiejskich lub bez dostępu do internetu, od 17 lutego telewizja China Education and Research Network transmituje zajęcia na ekranie telewizora w każdy dzień tygodnia od 8:00 do 22:00. Pierwsza lekcja tego dnia skierowana jest do uczniów w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Programy dla starszych dzieci są emitowane po południu i wieczorem. W ich trakcie omawiane są wszystkie podstawowe przedmioty szkolne, takie jak matematyka i język chiński. [LINK] Dzień w szkole online rozpoczyna się od porannej ceremonii podniesienia flagi ChRL, tradycyjnego salutu i ćwiczeń fizycznych.

Nauczyciele przewidują, że w konsekwencji zmiany systemu nauczania, ich relacja z uczniami stanie się „mniej hierarchiczna”.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam