Wszystko Co Najważniejsze partnerem medialnym Kongresu 590

Wszystko Co Najważniejsze partnerem medialnym Kongresu 590

Kongres 590 odbędzie  się w dniach 16-17 listopada w Rzeszowie. Wszystko Co Najważniejsze jest partnerem tego wydarzenia.

.W ramach wydarzenia odbędą się panele i dyskusje, w tym debata „Czas Rekonstrukcji. Jak przebudować demokratyczny kapitalizm, aby służył wielu, a nie nielicznym”, w której poruszone zostaną najważniejsze problemy ekonomiczne, stojące przed współczesnymi państwami.

Swój udział w debacie zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, twórca Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Podczas panelu głos zabiorą również Desmond Lachman, reprezentujący think tank American Enterprise Institute, jeden z największych amerykańskich autorytetów w dziedzinie światowej gospodarki oraz profesor Alberto Bagnai, autor bestsellerów, poruszających kwestię wpływu waluty euro na włoską gospodarkę, a także twórca najbardziej popularnego bloga ekonomicznego w Italii.

Prelegenci poruszą fundamentalne kwestie dla funkcjonowania i rozwoju gospodarki światowej, m.in.: czy potrzeba światu nowego prawa antymonopolowego w erze cyfrowej, czy walka z rajami podatkowymi będzie moralną krucjatą XXI wieku oraz jak przeprojektować system zabezpieczeń społecznych w czasach robotów i sztucznej inteligencji. Celem debaty jest przybliżenie polskiej publiczności najważniejszych sporów o przyszłość demokratycznego kapitalizmu oraz pokazanie miejsca rozwiązań Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w globalnej dyskusji o wyzwaniach nowoczesności.

Rejestracji na Kongres 590 można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://rejestracja.kongres590.pl/.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 10 lipca 2017