Wszystko Co Najważniejsze partnerem medialnym SCIENCE Polish Perspective

Wszystko Co Najważniejsze partnerem medialnym SCIENCE Polish Perspective

Konferencja Science: Polish Perspective odbędzie  się w dniach 13-14 października w Berlinie i 3-4 listopada w Cambridge. Wszystko Co Najważniejsze jest partnerem tego wydarzenia.

.Projekt SCIENCE: Polish Perspective jest serią eventów łączącą polskich naukowców z całego świata Już od 2012 roku, każdej jesieni najjaśniejsze umysły polskiej nauki spotykają się w takich miejscach jak Uniwersytecie Oksfordzki czy Cambridge, by rozmawiać o nowych odkryciach we wszelkich dziedzinach.
W ramach wydarzenia odbędą się panele i dyskusje – w tym roku z uwagi na miejsce wydarzenia jednym z tematów będzie współpraca polsko-niemiecka na polu naukowym.

Swój udział w debacie zapowiedział między innymi profesor Konrad Czerski poświęcający swoją karierę naukową fizyce jądrowej na Uniwersytecie Szczecińskim czy profesor Detlef Hommer – dyrektor Departamentu Nanostruktur Półprzewodnikowych we Wrocławskim Centrum Badań EIT+.

Podczas panelu głos zabierze również dr Agata Starosta, która w swoich badaniach poznaje cykl życiowego bakterii pozwalający na poszerzenie wachlarza antybiotyków dostępnych dla pacjentów, Do dyskusji włączy się także Witold Gnauck, przedstawiciel Polsko-Niemieckiej Fundacja na rzecz Nauki. Podczas wydarzenia swoje wykłady będą prowadzić także młodzi polscy naukowcy.

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 10 lipca 2017