Wszystko Co Najważniejsze
partnerem medialnym XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy

Wszystko Co Najważniejsze partnerem medialnym XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy

Problemy związane z bezpieczeństwem naszego kontynentu, Brexit, dylematy energetyczne, niestabilna sytuacja polityczna na świecie, reformy gospodarcze, zmiany na rynku pracy, kryzys strefy euro, impas migracyjny – to dzisiejsze poważne wyzwania, z którymi musi uporać się Unia Europejska. Mimo to kraje stowarzyszone z Unią, takie jak Gruzja, Mołdawia czy Ukraina wciąż dążą do dalszego zbliżenia z Brukselą. Z kolei Federacja Rosyjska próbuje wykorzystać europejskie kłopoty, aby doprowadzić do złagodzenia sankcji wprowadzonych przeciwko Moskwie w odpowiedź za agresję wobec Ukrainy. Czy są to jedynie trudności tymczasowe? Jakie metody pokonywania nowych wyzwań wybierze Stary Kontynent?

.„Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?” – pod takim hasłem od 5 do 7 września 2017 r. odbędzie się XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju – największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, na którą co rok przyjeżdża ponad 3 tys. gości: prezydenci, premierzy, ministrowie, parlamentarzyści naszego regionu, szefowie największych firm z całego świata, najważniejsze osoby świata kultury, nauki oraz mediów z ponad 60 krajów z Europy, Azji i USA.

Bieżący rok przebiega pod znakiem wyborów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii i Czechach. Stąd podczas tegorocznego Forum politycy, ekonomiści i eksperci będą dyskutować o tym, jak zmiany elit rządzących tych państw wpłyną na kształt stosunków międzynarodowych. Ale także o rozwoju polityki USA przez najbliższe cztery lata i jej wpływ na politykę państw europejskich. Zatem jaki będzie świat nowych liderów? Odpowiedzą na to krynickie obrady.

Podczas Forum nie zabraknie także ważnych rozmów o makroekonomii, biznesie i zarządzaniu, rynkach finansowych, patriotyzmie gospodarczym, innowacjach, rozwoju regionów, ochronie zdrowia, ekologii, mediach, turystyce i kulturze.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przyznane zostaną Nagrody Forum Ekonomicznego.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie, a Miastem Gospodarzem – Krynica-Zdrój. Szczegółowe informacje dot. Forum Ekonomicznego znajdą Państwo na stronie www.forum-ekonomiczne.pl

.„Wszystko Co Najważniejsze” jest partnerem medialnym tegorocznego Forum. U nas znajdą więc Czytelnicy zapisy z najciekawszych dyskusji i wystąpień nadających kierunek Europie najbliższych miesięcy i lat. Autorzy „Wszystko Co Najważniejsze” będą także moderatorami i uczestnikami paneli. Relacje na bieżąco na www.WszystkoCoNajwazniejsze.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 1 lipca 2017