Prof. Sylwia GALIJ-SKARBIŃSKA, prof. Wojciech Józef POLAK, ks. dr Michał DAMAZYN: Dzieci syberyjskie – przez Japonię i Amerykę do Polski

Repatriacja Polaków z Syberii w latach 1920-1923 objęła 877 dzieci oraz 93 dorosłych. Dzieci odbywały podróż do Polski w trzech turach.