Jarosław HERMAN: Katolickie „zetki” w świecie aksjologicznego pluralizmu
Klub Młodych Autorów

Klub Młodych Autorów

Katolickie „zetki” w świecie aksjologicznego pluralizmu

Różnorodność czy pluralizm to dziś słowa, które w słownikowej skali popularności wyrazów plasowałyby się na Zachodzie bardzo wysoko. Ich zakres stosowania obejmuje również wiele polskich środowisk o chrześcijańskich korzeniach, które dziś reprezentują jedną z wielu światopoglądowych opcji, coraz bardziej mniejszościową. Skupieni w nich młodzi ludzie (dziś – głównie pokolenie Z) odnajdują się w tym jednak doskonale, dzieląc się mądrze swoimi wartościami – nie tylko wśród osób o podobnych poglądach.

Joanna TALARCZYK: Jak Konfederacja zdobyła serca młodych
Klub Młodych Autorów

Klub Młodych Autorów

Jak Konfederacja zdobyła serca młodych

W eurowyborach prawie jedna trzecia najmłodszych wyborców postawiła na Konfederację. Ów sukces partia zawdzięcza nie tylko skutecznej – jak widać – kampanii, ale przede wszystkim ostatnim ekscesom samej Unii Europejskiej.

Michał KOSIOREK: Miasto światłocienia
Klub Młodych Autorów

Klub Młodych Autorów

Miasto światłocienia

W połowie maja 2024 r. w Neapolu, stolicy włoskiej Kampanii, poważnie zatrzęsła się ziemia. Cały dzień poprzedzający wstrząsy był wyjątkowo duszny, powietrze zanieczyszczone, a widoczność nad zatoką neapolitańską ograniczona, do tego stopnia, że Wezuwiusz górujący nad miastem był ledwo dostrzegalny.

Joanna TALARCZYK: Dziennikarstwo obywatelskie nadal istnieje i powinno być wspierane
Klub Młodych Autorów

Klub Młodych Autorów

Dziennikarstwo obywatelskie nadal istnieje i powinno być wspierane

Chociaż dziennikarstwo obywatelskie narodziło się w epoce przed Facebookiem, YouTubem i blogami – istnieje nadal jako wyraz poczucia społecznej misji niektórych jednostek. Z definicji darmowe powinno móc być wspierane przez społeczność, o ile ta chce komuś płacić za jego misję.