Gwarantowany dochód podstawowy coraz bliżej

Gwarantowany dochód podstawowy coraz bliżej

Benoît HAMON na łamach Wszystko co Najważniejsze przybliża czytelnikom nie tylko czym jest gwarantowany dochód podstawowy, ale przede wszystkim wyjaśnia jego zasadność i przyczyny, które w przyszłości mogą okazać się bezdyskusyjnym argumentem za jego wprowadzeniem.

Mateusz Morawiecki na Strategic Ark [TREŚĆ WYSTĄPIENIA]

Mateusz Morawiecki na Strategic Ark
[TREŚĆ WYSTĄPIENIA]

Bitwa o Ukrainę może zadecydować o przyszłości na następne 100 lat. Paradoks tej wojny polega na tym, że jeśli Ukraina wygra, będzie to przede wszystkim jej zwycięstwo. Ale jeśli przegra, będzie to nie tyle jej klęska, co klęska nas wszystkich i koniec świata, jaki znamy – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na Strategic Ark 19 maja 2022 r.

Arktyka kolejnym celem Rosji

Arktyka kolejnym celem Rosji

Zmniejszająca się ilość lodu morskiego doprowadzi do otwarcia nowych szlaków w przyszłości i może stać się obszarem sporów, ponieważ kraje arktyczne będą próbowały sprawować kontrolę nad kluczowymi szlakami morskimi – czytamy w “Strategicznym planie na rzecz Arktyki” Departamentu Marynarki Wojennej USA. .Prawie 6 miliardów ludzi będzie mogło skorzystać na lepszym wykorzystaniu Arktyki w celach komunikacyjnych. Połączenie Ameryki Północnej, Azji i Europy nie jest jednak głównym wyzwaniem dla krajów arktycznych. Ze względu na globalne ocieplenie, a co za tym zanikanie lodu…

Prześladowanie dziennikarzy się nasila

Prześladowanie dziennikarzy się nasila

Pięciu na sześciu z nas żyje w kraju, w którym w ciągu ostatnich pięciu lat zmniejszyła się wolność prasy, w tym samym czasie zginęło około 400 dziennikarzy.

Polacy ufają naukowcom

Polacy ufają naukowcom

Wyniki badania State of Science Index 2022 wskazały, że Polacy ufają naukowcom, którzy – jak twierdzą badani – są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o nauce. Podobnym zaufaniem cieszą się inżynierowie i dokumentaliści. Jak wynika z badania wobec informacji naukowych sceptycznych jest 23% Polaków.

Prof. Françoise Thom w nr 40 "Wszystko co Najważniejsze": Czy Ukraina może wygrać?

Czy Ukraina może wygrać?

Prof. Françoise THOM alarmuje, że Zachód nie może ignorować wypowiedzi rosyjskich polityków mówiących, że likwidacja Ukrainy jest konieczna.

Hotel w kosmosie

Hotel w kosmosie

Już za trzy lata zostanie otwarty pierwszy hotel w kosmosie, wyposażony w 28 miejsc. Dwa lata później powstanie kolejny hotel, który pomieści aż 400 osób.

Epidemia otyłości w Europie

Epidemia otyłości w Europie

Według danych WHO wśród Europejczyków wzrasta liczba osób otyłych i osób z nadwagą. Epidemia otyłości w Europie doprowadza do 1,2 mln zgonów rocznie. Równocześnie na świecie liczba osób dotkniętych głodem wzrosła o 40 mln, o czym informuje ONZ.