Prof. Serhy YEKELCHYK: Hołd dla Polski
Prof. Serhy YEKELCHYK

Prof. Serhy YEKELCHYK

Hołd dla Polski

Miliony polskich i ukraińskich rodzin stworzyły silne więzi, dzięki którym dwaj narodowi przywódcy mogli przeciąć gordyjski węzeł historii. Naprawdę w styczniu 2023 r. wydarzyło się coś niezwykłego. Oto pierwszy raz od osiemnastu lat prezydenci Polski i Ukrainy wspólnie złożyli kwiaty na cmentarzu Orląt Lwowskich oraz na pobliskich grobach Ukraińców poległych w toczącej się wojnie z Rosją.

Popołudniowe Espresso: Agata KORNHAUSER-DUDA z wizytą w Białym Domu
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Agata KORNHAUSER-DUDA z wizytą w Białym Domu

Pierwsza dama, Agata KORNHAUSER-DUDA, w środę spotkała się w Białym Domu z pierwszą damą USA, Jill BIDEN. Rozmowy dotyczyły pomocy ukraińskim dzieciom dotkniętym traumą, spowodowaną trwającą wojną.

Popołudniowe Espresso: Szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki w Warszawie
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki w Warszawie

W środę w Warszawie po godz. 14 rozpoczął się szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki (B9) z udziałem Prezydenta USA Joe BIDENA oraz Sekretarza Generalnego NATO Jensa STOLTENBERGA.

Popołudniowe Espresso: Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe BIDEN w Polsce
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe BIDEN w Polsce

W poniedziałek po godzinie 23 prezydent USA przyleciał Air Force One na lotnisko w Warszawie. Wcześniej jednak odwiedził Kijów, gdzie spotkał się z Wołodymyrem ZEŁENSKIM. Stamtąd prezydent wrócił pociągiem do Przemyśla, samochodem dotarł do Rzeszowa i finalnie, swoim samolotem przyleciał do stolicy.

Wydanie 464 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 464 Wszystko co Najważniejsze

550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika to okazja do zastanowienia się nad tym, czym jest epokowa zmiana. W końcu odkrycie wielkiego, polskiego astronoma zmieniło nie tylko ówczesną naukę ale było też zwiastunem nowej epoki w dziejach świata.

Popołudniowe Espresso: Trzęsienia ziemi w Chorwacji i Rumunii
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Trzęsienia ziemi w Chorwacji i Rumunii

W czwartek w okolicach wyspy Krk w Chorwacji odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5, o czym poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne.

Wydanie 463 Wszystko co Najważniejsze
Tygodnik

Tygodnik "Wszystko co Najważniejsze"

Wydanie 463 Wszystko co Najważniejsze

Bezprecedensowa bliskość, która połączyła Polaków i Ukraińców, zadziwia świat. Tuż przed pierwszą rocznicą rosyjskiej, pełnoskalowej agresji na Ukrainę piszemy o niej w najnowszym wydaniu tygodnika „Wszystko Co Najważniejsze”. 

Prof. Wojciech ROSZKOWSKI: Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza
Prof. Wojciech ROSZKOWSKI

Prof. Wojciech ROSZKOWSKI

Orzeł, lew i krzyż.
Historia i kultura krajów Trójmorza

Inicjatywa Trójmorza, wyraźnie wsparta przez Stany Zjednoczone, jest solą w oku dla Niemiec i Rosji, które pragną, jak dawniej w historii, traktować ten region jako sferę swojej ekspansji, a także dodatkowo wyodrębnia państwa, które ze względów geograficznych i politycznych mogą tworzyć nową sieć powiązań, od państw, które leżą na uboczu, jak Bałkany Zachodnie, lub borykają się z mniejszym lub większym uzależnieniem od Rosji, jak Białoruś, Ukraina i Mołdawia

Popołudniowe Espresso: Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard 2
Popołudniowe Espresso

Popołudniowe Espresso

Niemcy przekażą Ukrainie czołgi Leopard 2

Niemiecki rząd oficjalnie zgodził się na przekazanie Ukrainie czołgów Leopard należących do Bundeswehry. Po tygodniowych głośnych naciskach na dostawy czołgów, Polska złożyła we wtorek oficjalny wniosek o zezwolenie na eksport Leopardów. Po tym kanclerz Niemiec Olaf SCHOLZ podjął decyzję o przekazaniu czołgów – o czym poinformował portal “Politico”, określają