Anne APPLEBAUM

Amerykańsko-polska dziennikarka, laureatka Nagrody Pulitzera za książkę "Gułag" (2004), publicystka „The Washington Post”.

Anne APPLEBAUM: "Za żelazną kurtyną. Opowieść o Europie Wschodniej" Anne APPLEBAUM: "Za żelazną kurtyną. Opowieść o Europie Wschodniej"
Anne APPLEBAUM

Anne APPLEBAUM

"Za żelazną kurtyną. Opowieść o Europie Wschodniej"

Krajom postkomunistycznym potrzeba było czegoś więcej niż samych tylko „instytucji demokratycznych” — wyborów, kampanii politycznych i systemu wielopartyjnego — aby ponownie stać się sprawnymi, otwartymi społeczeństwami. Konieczna była również odbudowa niezależnych mediów, prywatnej przedsiębiorczości i chroniącego je systemu prawnego, systemu oświatowego pozbawionego propagandy oraz służby cywilnej, w której awans zależy od talentu, a nie słuszności ideologicznej.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam