Prof. Norman DAVIES

Profesor Uniwersytetu Londyńskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności i Akademii Brytyjskiej. Autor wybitnych prac historycznych, takich jak m.in. Orzeł biały, czerwona gwiazda, Boże igrzysko. Historia Polski, Europa, Powstanie’44, Szlak Nadziei. Armia Andersa. Marsz przez trzy kontynenty. Kawaler Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP.

Prof. Norman DAVIES, Roger MOORHOUSE: Europolis. Jak Wrocław stał się europejską metropolią Prof. Norman DAVIES, Roger MOORHOUSE: Europolis. Jak Wrocław stał się europejską metropolią
Prof. Norman DAVIESRoger MOORHOUSE

Prof. Norman DAVIES
Roger MOORHOUSE

Europolis.
Jak Wrocław stał się europejską metropolią

Dziesięć lat to krótki okres, by dojść do siebie po sześciu dziesięcioleciach wojny, dyktatury i zaniedbania. Zdrowy rozsądek podpowiada, że naprawienie spusto­szeń poczynionych przez komunizm może trwać równie długo, jak samo dzieło zniszczenia. Dla historyka jest to jednak doświadczenie niezwykłe. Oto „Europolis – ośrodek stymulujący rozwój dużego regionu” wykorzystującego położenie w niedalekiej odległości i od Pragi, i Warszawy, i Berlina.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam