Prof. Michał KLEIBER: Wiarygodność informacji o pandemii jest kluczowa Prof. Michał KLEIBER: Wiarygodność informacji o pandemii jest kluczowa
Prof. Michał KLEIBER

Prof. Michał KLEIBER

Wiarygodność informacji o pandemii jest kluczowa

Badacze z brytyjskiego uniwersytetu w Southampton stwierdzili, że ujawnienie epidemii w Chinach trzy tygodnie wcześniej zmniejszyłoby liczbę zarażeń na świecie aż o 95 proc. Sytuację pogarszało w dodatku zachowanie przedstawicieli WHO, którzy bezkrytycznie popierali działania Chin. Efektem bezkrytycznej akceptacji danych podawanych oficjalnie w Chinach stały coraz częściej formułowane opinie o daleko idącym wpływie władz tego kraju na WHO, co niestety obniżyło tak ważny w czasach pandemii poziom zaufania do tej najważniejszej światowej organizacji zajmującej się zdrowiem publicznym.

Bruce SCHNEIER: Kto ma kontrolę nad Twoimi danymi? Jeśli nie Ty, co z tego wynika? Bruce SCHNEIER: Kto ma kontrolę nad Twoimi danymi? Jeśli nie Ty, co z tego wynika?
Bruce SCHNEIER

Bruce SCHNEIER

Kto ma kontrolę nad Twoimi danymi?
Jeśli nie Ty, co z tego wynika?

Zapisywanie rozmów telefonicznych z każdego telefonu w USA wymaga mniej niż 300 petabajtów lub 30 milionów dolarów rocznie. Ciągłe rejestrowanie życia na wideo wymagałoby 700 gigabajtów na osobę rocznie. Pomnóżmy to przez liczbę obywateli Stanów Zjednoczonych, a otrzymamy 2 eksabajty rocznie, co obecnie kosztuje 200 milionów dolarów. Jest drogie, ale możliwe, a cena będzie spadać.

Konrad BIAŁOSZEWSKI: Państwo powinno bronić danych osobowych obywateli. Tymczasem popełnia błędy Konrad BIAŁOSZEWSKI: Państwo powinno bronić danych osobowych obywateli. Tymczasem popełnia błędy
Konrad BIAŁOSZEWSKI

Konrad BIAŁOSZEWSKI

Państwo powinno bronić danych osobowych obywateli.
Tymczasem popełnia błędy

Mamy do czynienia z cichym przyzwoleniem administracji na połknięcie danych osobowych przez banki, o co od dawna zabiegały bezskutecznie. Teraz otrzymały to na tacy, konsumując najwartościowsze zasoby państwa (dane obywateli) i słuchając komplementów pod swoim adresem, choćby przy realizacji programu 500+ przy wsparciu banków.

Joseph S.NYE: "Rządzenie w erze informacji" Joseph S.NYE: "Rządzenie w erze informacji"
Joseph S. NYE

Joseph S. NYE

"Rządzenie w erze informacji"

“Według pierwszego scenariusza światem będą rządzić megamiasta – najważniejsze aglomeracje urbanistyczne. Druga możliwość to władza silnych rządów centralnych, którym sprawowanie kontroli zapewnia dostęp do ogromnych baz danych. W trzecim scenariuszu rządy centralne są słabe, a niemal wszystkie usługi świadczy rynek i firmy, które na nim dominują”

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam