Ewa K. CZACZKOWSKA: Siostra Faustyna. Biografia Świętej
Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA

Siostra Faustyna. Biografia Świętej

Spotkanie w celi nie było złudzeniem. Siostra Faustyna wiedziała to na pewno. Już wcześniej, kilkakrotnie, widziała Pana. Mówił do niej przed wstąpieniem do zgromadzenia, przynaglając do tego kroku, i później, gdy równolegle do formacji zakonnej postępowała na drodze życia mistycznego – pisze Ewa K. CZACZKOWSKA

Łukasz GŁOWACKI: Łódź. Miasto Św.Faustyny
Łukasz GŁOWACKI

Łukasz GŁOWACKI

Łódź. Miasto Św.Faustyny

Święta Faustyna Kowalska, autorka najczęściej tłumaczonej na świecie polskiej książki, orędowniczka Bożego Miłosierdzia, kilka lat kluczowych dla swojego życia, spędziła w Łodzi. Właśnie w tym mieście przemysłu włókienniczego młodziutka dziewczyna weszła na drogę swojego powołania.

Ewa K. CZACZKOWSKA: Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia
Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA

Papież, który uwierzył.
Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół

Od czasu gdy kardynał Alfredo Ottaviani dał metropolicie Krakowa zielone światło dla rozpoczęcia beatyfikacji siostry Faustyny Kowalskiej, sprawa zaczęła nabierać przyspieszenia. Już dwa miesiące po zakończeniu trzeciej sesji soboru arcybiskup Karol Wojtyła otrzymał w tej sprawie list od księdza Andrzeja Marii Deskura. Pismo, datowane 10 lutego 1965 roku, z odręcznym dopiskiem nadawcy: „Poufne”, zachowało się w Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.