Marek DIETL: Rynki kapitałowe Trójmorza – potencjał do wykorzystania
Marek DIETL

Marek DIETL

Rynki kapitałowe Trójmorza – potencjał do wykorzystania

W Unii Europejskiej są dwa obszary szybkiego wzrostu gospodarczego – na zachodzie Irlandia, a na wschodzie dwanaście krajów Trójmorza, których wzrost gospodarczy od przystąpienia do UE wyniósł 2,8 proc. rocznie. Międzynarodowi inwestorzy jeszcze nie w pełni wykorzystali możliwości, które daje szybki rozwój tego regionu.

Prof. Aleksander SURDEJ: Giełda w kapitalizmie solidarnego społeczeństwa
Prof. Aleksander SURDEJ

Prof. Aleksander SURDEJ

Giełda w kapitalizmie solidarnego społeczeństwa

W ciągu 30 lat Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie była świadkiem i uczestnikiem odtworzenia rynku kapitałowego w centrum Europy. Jej otwarcie w 1991 roku w dawnym gmachu partii komunistycznej symbolizowało odrzucenie komunizmu i wybór systemu gospodarki kapitalistycznej.

Marek DIETL: Europa Środkowa z potencjałem silnego wzrostu
Marek DIETL

Marek DIETL

Europa Środkowa z potencjałem silnego wzrostu

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest dziś jednym z liderów wzrostu odkrywanym przez inwestorów z całego świata, powinna odgrywać główną rolę w promowaniu i wspieraniu rozwoju naszego regionu.

Maneet AHUJA: "Inwestorzy alfa. Kulisy sukcesów największych funduszy hedgingowych. David Tepper (2/3)"
Maneet AHUJA

Maneet AHUJA

"Inwestorzy alfa. Kulisy sukcesów największych funduszy hedgingowych. David Tepper (2/3)"

W 1997 roku Tepper był umówiony na spotkanie z Borisem Jordanem, rosyjskim inwestorem. Spotkanie miało się odbyć w biurach funduszu Renaissance Capital w Moskwie. Gdy Tepper zjawił się na miejscu, Jordana nie było. Nie wiadomo dlaczego Tepper i jeden z jego współpracowników znaleźli się nagle w piwnicy w towarzystwie pięciu mężczyzn uzbrojonych w karabiny maszynowe.