Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (2). Letter to Love"

TSF Jazz Radio


"Moja muzyka (2). Letter to Love"

Igor LIPIŃSKI

Mieszkający w USA pianista polskiego pochodzenia. Ukończył studia Master of Music z fortepianu i literatury w Eastman School of Music na University of Rochester w Nowym Jorku. Jego amerykański debiut z Orkiestrą Buffalo Philharmonic transmitowało National Public Radio, zaś PBS – zwycięski występ podczas nowojorskiego Festiwalu na Broadwayu. Jest asystentem na Wydziale Fortepianu Northwestern University w Evanston, Illinois.

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty autora


“Letter to Love” napisałem ponad 10 lat temu. Moja muzyka inspirowana jest zazwyczaj impulsem z zewnątrz, wydarzeniem w moim życiu, które mnie poruszyło i o którym nie mogę zapomnieć. Idąc za myślą Victora Hugo, muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć. Czasami słowa są po prostu niewystarczające, dlatego uciekam w fortepian i piszę listy.

Igor Lipiński

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam