Michał BONI: "Dziennik azjatycki (2). W poszukiwaniu straconej Kambodży"
Michał BONI

Michał BONI

"Dziennik azjatycki (2). W poszukiwaniu straconej Kambodży"

W wodzie jasnobrązowej, jak cafe latte, obok łódek stoją rybacy, kobiety czyszczą sieci, dzieci pluszczą się wodzie, trochę większe mają już swoje zadania. Wszyscy żyją tu z ryb. Są biednie ubrani, kolor ich skóry jest jakby dodatkowo ciemniejszy od wiatru i słońca. Mają powolne ruchy – jakby wykonywali swoją pracę, grali swoje życie – zasłuchani w nieskończoność.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (48): Żywot mnicha"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (48)

Spotkać ich można wszędzie. Przede wszystkim w świątyniach, ale też na mieście, w barach, jeżdżących na motocyklach i kąpiących się przy wodospadach. Stanowią wyjątkowo wdzięczny temat zdjęć, chociaż uwaga – niektórzy chowają się przed fotografującymi ich przybyszami z innych krajów.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (44). Kambodża. Życie codzienne"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (44). Kambodża. Życie codzienne"

Życie codzienne z Kambodży toczy się zupełnie innym rytmem, niż ten do którego przywykliśmy w Europie. O 6. rano, a czasem nawet i wcześniej, wszyscy są już na nogach i zaczyna się krzątanina, sprzątanie, przygotowywanie posiłków. Dzieci idą do szkoły i często kończą lekcje jeszcze przed południem. Przez resztę dnia dzieci się bawią, pomagają dorosłym w pracy. Im później w ciągu dnia , tym temperatura i wilgotność są wyższe. Punkt kulminacyjny następuje ok. godziny 14. Wtedy ci którzy mogą sobie na to pozwolić – szukają ochłody w wodzie.