Katarzyna KOLENDA-ZALESKA: "Zbigniew Brzeziński. Mąż stanu, jakiego właściwie nigdy nie mieliśmy". Katarzyna KOLENDA-ZALESKA: "Zbigniew Brzeziński. Mąż stanu, jakiego właściwie nigdy nie mieliśmy".

"Zbigniew Brzeziński. Mąż stanu, jakiego właściwie nigdy nie mieliśmy".

Katarzyna KOLENDA-ZALESKA

Dziennikarka „Faktów” TVN. Autorka książek i reportaży telewizyjnych. Najnowszy jej dokument to „Strateg”, film o Zbigniewie Brzezińskim.

Zbigniew Brzeziński ucieleśnia nasze marzenie o wybitnym mężu stanu, polityku najwyższej klasy, który mówi to co myśli, zawsze myśli zanim powie, wie co mówi i ma odwagę mówić rzeczy, które są niepopularne. Naraża się na krytykę i w USA i w Polsce, ale dla niego najważniejsze jest by powiedzieć dobitnie to co uważa za słuszne – z politycznego ale także moralnego punktu widzenia. To taki mąż stanu jakiego właściwie nigdy nie mieliśmy. Poznawać go to niekończąca sie uczta, nigdy się niekończąca.

Zbigniew Brzeziński nauczył mnie – oprócz wielu rzeczy z dziedziny polityki międzynarodowej – że w życiu potrzebny jest balans. Nawet on pracując w Białym Domu zawsze znajdował czas dla swoich dzieci, żony, rodziny. Cenna lekcja, do zapamiętania w zabieganym świecie.

Katarzyna Kolenda-Zaleska

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 6 stycznia 2014

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam