Thomas BAEKDAL: "Gdy nawet Twitter nie rozumie już Twittera..."
Thomas BAEKDAL

Thomas BAEKDAL

"Gdy nawet Twitter nie rozumie już Twittera..."

O tym w którym kierunku idą zmiany na Twitterze, jakie są niebezpieczeństwa, czy “serduszka” są dobrą zmianą, jaka jest wartość Twittera i w czym tkwi sekret popularności tego medium wśród ludzi, chcących otrzymywać szybką, czystą informację – pisze Thomeas Beakdal, dziennikarz, pisarz i propagator nowych mediów.

Papież FRANCISZEK: "Nauczmy się na nowo opowiadania a nie konsumowania informacji"

"Nauczmy się na nowo opowiadania a nie konsumowania informacji"

Bardziej od wszelkich innych miejsc, rodzina jest miejscem, gdzie ludzie, żyjąc razem na co dzień, doświadczają ograniczeń swoich oraz cudzych, małych i dużych problemów związanych ze współistnieniem, zgodną egzystencją. Nie istnieje rodzina doskonała, ale nie trzeba obawiać się niedoskonałości, słabości, ani też konfliktów

Kacper Van WALLENDAEL: "Zapytaj mnie, a odpowiem ci szeptem"
Kacper Van WALLENDAEL

Kacper Van WALLENDAEL

"Zapytaj mnie, a odpowiem ci szeptem"

Zjawisko społeczne, jakim jest publiczne znęcanie się, jest o wiele starsze niż Internet. Zadawanie obraźliwych, prześmiewczych pytań na Ask.fm jest tylko nową formą wyszydzania na szkolnym korytarzu. O tyle podlejszą i trudniejszą do wytępienia, że anonimową. Nawet jeśli prywatność w Internecie bywa naruszana przez korporacje, rządy i służby, to zachowanie anonimowości w Internecie bywa dużo łatwiejsze niż przed jego powstaniem.