Piękno fotografii: GRUPA MOBILNI. Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych (3)
Grupa MOBILNI

Grupa MOBILNI

GRUPA MOBILNI. Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych (3)

Internet otworzył wielkie możliwości budowy społeczności, także społeczności dobrej fotografii mobilnej. Współpraca “Wszystko Co Najważniejsze” z Grupą “Mobilni” i promocja na naszych łamach najciekawszych, najlepszych zdjęć wydaje nam się w tej sytuacji oczywista.

Piękno fotografii. GRUPA MOBILNI. Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych (1)

Piękno fotografii. GRUPA MOBILNI. Najlepsze polskie fotografie z urządzeń mobilnych (1)

Wyraźna pozioma linia horyzontu wywołuje wrażenie stabilności, tworzy wyraźną podstawę, na której fotograf zbudował kadr. Mgła usuwa z pola widzenia całe tło — drzewa, budynki itp., wyrzuca poza kadr każdy zbędny element kompozycji, dzięki czemu odbiorca może się skoncentrować na tym, co w fotografii czarno-białej jest najważniejsze: kontraście, fakturze i opowieści.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (37): Scenki uliczne"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (37)

Fotografia ulicy to zdecydowanie jeden z moich ulubionych tematów. Odkryty przeze mnie ponad rok temu dorobek Vivian Maier podsyca we mnie nieustanną ochotę na wyszukiwanie ciekawych fizjonomii, sytuacji i scen. W terenie nie jest z tym łatwo. Trzeba się wykazać świetnym refleksem i wyczuciem chwili. Ale też, jeśli chodzi o uliczną fotografię portretową, bardzo przydaje się też odwaga, aby z “modelem” stanąć twarzą w twarz.