61. Jazz nad Odrą - program

Kilkanaście koncertów z udziałem uznanych muzyków jazzowych z Polski i zza granicy znalazło się w programie, który zaprezentuje 61. Jazz nad Odrą, który odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia we Wrocławiu.
Kilkanaście koncertów i Konkurs na Indywidualność Jazzową
.Festiwal Jazz nad Odrą jest jednym z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce – odbywa się corocznie od 1964 r. Organizatorzy festiwalu – Strefa Kultury Wrocław – opublikował program tegorocznej edycji festiwalu.
Łącznie znalazło się tam kilkanaście koncertów, dla których sceną będzie Impart Centrum i Verigo Jazz Club.
W tym roku przed wrocławską publicznością wystąpi m.in. amerykański saksofonista i kompozytor Joe Lovano. Na scenie będą mu towarzyszyć duński kontrabasista Anders Christiansen oraz amerykański perkusista jazzowy Joey Baron.
Na wrocławski festiwal przyjadą również amerykański kontrabasista Joe Sanders i kanadyjski saksofonista Seamus Blake. Zaplanowano koncerty z udziałem trębacza Marquisa Hilla oraz perkusisty Obeda Calvaire’a.
Którzy muzycy będą grali Jazz nad Odrą?
.Międzynarodowych projektów jazzowy podczas tegorocznej edycji będzie więcej – to m.in. Daniel Rotem Quartet z udziałem Darka Oleszkiewicza, który wykona muzykę Johna Coltrane’a. Podczas festiwalu premierę będzie miała płyta Piotra Wojtasika „Inscape”, nagrana w Van Gelder Studio w New Jersey z udziałem czołowych muzyków nowojorskich. Odbędą się też koncerty Anny Marii Jopek z japońskim trio Makoto Ozone, kwintetu Janis Sigel/Yaron Gershovsky oraz kwartetu Piotra Wyleżoła.
Nie zabraknie przy tym występów gwiazd rodzimej sceny jazzowej. Zaplanowano m.in. koncerty Agi Zaryan i Henryka Miśkiewicza.
Tradycyjnie podczas festiwalu odbędzie się Koncert Laureata Grand Prix Otwartego Konkursu na Indywidualność Jazzową im. Wojtka Siwka.
61. Jazz nad Odrą odbędzie się w dniach 23-27 kwietnia.
Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA
.”Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.
Sztuka wyraża nasze estetyczne potrzeby. Prowokuje do myślenia, pobudza kreatywność, wyzwala emocje. Pozwala poczuć się wyjątkowo, a co najważniejsze, wzbogaca nas samych. Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Przedstawiamy premiery kinowe, a także filmy dostępne na platformach streamingowych dla tych, którzy wolą rozkoszować się kulturą w domowym zaciszu. Przypominamy o klasykach, wracamy do pozycji, które zdobyły największe nagrody filmowe i wywarły wpływ na pokolenia oraz do których nawiązuje współczesna kinematografia – i nie tylko.
Nie zapominamy również o koncertach czy płytach. Muzyka pełni tu ważną rolę. Dzięki „Kulturze Najważniejszej” nie ominie Państwa absolutnie żadne wartościowe wydarzenie.
Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, bezpłatnego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].
PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB