Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych

Rozpoczyna się Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. Między 19 a 25 kwietnia zaplanowano specjalne seanse filmowe, spacery i warsztaty.

Filmowe wydarzenie w Warszawie

.”W Warszawie jest łącznie 14 kin studyjnych. W Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych biorą udział wszystkie warszawskie kina studyjne, czyli: Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła” – poinformował stołeczny ratusz.

W każdym z nich zaplanowano pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Zobaczyć będzie można ponadczasową klasykę, kroniki filmowe, teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje, w tym filmy dla dzieci. Część wydarzeń jest całkowicie bezpłatna, pozostałe w przystępnych cenach.

Film otwierający Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych

.Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych otworzy seans filmu „Wilczyca” w kinie Luna. Po nim odbędzie się dyskusja poświęcona polskiemu kinu gatunkowemu. Na sobotę zaplanowano przedpremierowy pokaz bajki „Kicia Kocia w przedszkolu”, a na popołudnie spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu „Warszawa”.

Z kolei w poniedziałek młodzież szkolna weźmie udział w warsztatach pisania bloga, a fani „Kilera” Juliusza Machulskiego będą mieli okazję spotkać się z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. W czwartek, na zakończenie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w kinie Elektronik – seans filmu „Bestia” z muzyką na żywo.

Pełny program Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych dostępny na stronie: https://stowarzyszeniekinstudyjnych.pl/.

„Kina studyjne od lat wpisują się w filmowe tradycje Warszawy, łącząc w sobie doświadczenie i nowoczesność. W klimatycznych salach można zobaczyć filmową klasykę w świetnej jakości, ale i najnowsze artystyczne produkcje z całego świata. Po seansach często odbywają się rozmowy o kinie ze specjalistami, twórcami i ludźmi kultury” – zaznaczył stołeczny ratusz.

Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA

.Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/WszystkocoNajważniejsza/MB
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 18 kwietnia 2024