Mateusz BŁASZCZYK, Paweł NOWAKOWSKI: Ideologia Smart. Inteligentne miasto, inteligentni mieszkańcy Mateusz BŁASZCZYK, Paweł NOWAKOWSKI: Ideologia Smart. Inteligentne miasto, inteligentni mieszkańcy
Paweł NOWAKOWSKIProf. Mateusz BŁASZCZYK

Paweł NOWAKOWSKI
Prof. Mateusz BŁASZCZYK

Ideologia Smart.
Inteligentne miasto, inteligentni mieszkańcy

Idea miasta inteligentnego wywodzi się z koncepcji „miasta okablowanego”, w którym nacisk położony jest na infrastrukturę opartą na zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Współcześnie smart city rozpatruje się dalece szerzej, można je wiązać z nowymi technologiami, przede wszystkim telekomunikacyjnymi, transportowymi i energetycznymi. Akcentuje się nowe (głównie oparte na technologiach cyfrowych) sposoby zarządzania miastem.

Prof. Eli BERMAN: Małe wojny i big data. Rewolucja informacyjna ustrzeże nas przed wojną? Prof. Eli BERMAN: Małe wojny i big data. Rewolucja informacyjna ustrzeże nas przed wojną?
Prof. Eli BERMAN

Prof. Eli BERMAN

Małe wojny i big data.
Rewolucja informacyjna ustrzeże nas przed wojną?

Dziś potrzebujemy o wiele większej wiedzy na temat tego, jak wstrzymywać przewroty zbrojne, kto i dlaczego do nich dołącza, kto je finansuje i jak oddziałują one na lokalne społeczności. Bez tego nie będziemy mogli przeciwdziałać ich powstawaniu. A w tym właśnie użyteczna będzie informatyka.

Łukasz OLEJNIK: "Gdy dostawcy internetu chcą wiedzieć, co robimy w sieci, i wiedzę tę sprzedawać" Łukasz OLEJNIK: "Gdy dostawcy internetu chcą wiedzieć, co robimy w sieci, i wiedzę tę sprzedawać"
Łukasz OLEJNIK

Łukasz OLEJNIK

"Gdy dostawcy internetu chcą wiedzieć, co robimy w sieci, i wiedzę tę sprzedawać"

Firma AT&T wyceniła prywatność użytkowników na 30 dolarów. Po raz pierwszy dostawca internetu wszedł w analizę danych à la big data. Czy można ufać dostawcy internetu, który udostępnia innym informacje dotyczące tego, co użytkownik robi w sieci? Stawką jest zaufanie, bezpieczeństwo i prywatność — nie tylko w skali indywidualnej, ale i w skali państwa.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam