Konrad BIAŁOSZEWSKI: "Biometria. Lepsza identyfikacja uchodźców jest możliwa"
Konrad BIAŁOSZEWSKI

Konrad BIAŁOSZEWSKI

"Biometria. Lepsza identyfikacja uchodźców jest możliwa"

Jak załatać braki, luki w systemie identyfikacji uchodźców? Część z nich nie chce podawać swoich prawdziwych danych w procedurach identyfikacyjnych, utrudnia też prawidłowe pobranie odcisków palca próbując obejść obowiązujące procedury. Konrad Białoszewski proponuje uszczelnienie procedur, przypomina zidentyfikowane luki w systemach biometrycznych, na które wcześniej wskazywali eksperci.

Konrad BIAŁOSZEWSKI: "Dowód osobisty z elektroniczną wkładką. O projekcie pl.ID raz jeszcze"
Konrad BIAŁOSZEWSKI

Konrad BIAŁOSZEWSKI

"Dowód osobisty z elektroniczną wkładką. O projekcie pl.ID raz jeszcze"

Dowód osobisty nowego wzoru należy utrzymać w obecnym kształcie z jednoczesnym uzupełnieniem go o warstwę elektroniczną. Czy jest to trudne? Na pewno nie. Opracowano standardy zarówno dla dokumentów takich jak dowód osobisty oraz karta pobytu, jak i dla ich warstwy elektronicznej w różnych stopniach rozwinięcia. Jest to tzw. EU-ID. System został wdrożony m.in. w Niemczech.

Konrad BIAŁOSZEWSKI: "Biometria w dokumentach podróży. Historia identyfikacji. Polska w czołówce dobrych rozwiązań"
Konrad BIAŁOSZEWSKI

Konrad BIAŁOSZEWSKI

"Biometria w dokumentach podróży. Historia identyfikacji. Polska w czołówce dobrych rozwiązań"

Wydano kilka milionów wiz biometrycznych oraz kilkaset tysięcy dokumentów paszportowych i mimo, iż oba systemy działają w różnych rozwiązaniach, urządzenia kontrolne i wprowadzające dane do systemów pracują bez zarzutu. Praca przy dokumentach biometrycznych i w ogóle przy nowoczesnych dokumentach wymaga dużej wyobraźni, systematyczności w testowaniu urządzeń i rozwiązań oraz elastyczności przy rozwiązywaniu napotykanych problemów.