Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (1). Mój Paryż"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (1). Mój Paryż

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Mój Paryż to kilka najbardziej ulubionych miejsc – Montmartre (mieszkam tuż obok i wcześnie rano, kiedy nie ma jeszcze turystów a restauracje są pozamykane, Montmartre wygląda jak mała, urocza wioska), nabrzeża Sekwany, okolice Montorgueil i Hale. Ale też dzielnica La Defense, w której nie chciałabym ani mieszkać, ani pracować, ale to jedno z najlepszych miejsc do zdjęć.

Zapraszam dziś na wycieczkę po moim Paryżu.

Joanna Lemańska

14

Pont de la Tournelle

23La Defense

29Les Quais de Seine

Processed with VSCOcam with f2 presetTuileries

4La Defense

2

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Józef pisze:

Marzy mi się konkurs fotografii “komórkowej” np na Twitterze. Może w ramach @wszystkoconajważniejsze? Jest wiele osób wstawiających naprawdę dobre, porównywalne z tymi powyżej, zdjęcia ze smartfonów, można by “skanalizować” tą aktywność.

Joanna Lemańska pisze:

Takie konkursy są już organizowane na Instagramie :) Polecam zapoznanie się z działalnością Grupy Mobilnych – http://grupamobilni.pl/ – w wyniku zorganizowanego przez nich konkursu fotografii mobilnej powstaje właśnie wystawa w Murowanej Goślinie koło Poznania. Co do zdjęć powyżej to tylko 1 zostało zrobione smartphonem.. Pozdrawiam!

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam