Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (8). Listy dla ocalałych"

TSF Jazz Radio


"Moja muzyka (8). Listy dla ocalałych"

Igor LIPIŃSKI

Mieszkający w USA pianista polskiego pochodzenia. Ukończył studia Master of Music z fortepianu i literatury w Eastman School of Music na University of Rochester w Nowym Jorku. Jego amerykański debiut z Orkiestrą Buffalo Philharmonic transmitowało National Public Radio, zaś PBS – zwycięski występ podczas nowojorskiego Festiwalu na Broadwayu. Jest asystentem na Wydziale Fortepianu Northwestern University w Evanston, Illinois.

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty autora

List przegranej szansy i list do ocalałych to listy, których nigdy nie wysłałem, listy muzyczne, które nie mogą już zmienić przeszłości ani wpłynąć na wydarzenia rzeczywistości. Mają zatem inne zadanie: opisać smutek, tragedię, niesprawiedliwość jaka spotyka drugiego człowieka, a przede wszystkim dodać otuchy skrzywdzonym i uczcić pamięć tych, którzy odeszli walcząc w imię wolności, w imię lepszej przyszłości.

Igor Lipiński

Ilustr: Charles Francois Daubigny, “La Neige”, 1873, Musee d’Orsay, Paryż

Przypominamy o występie Igora Lipińskiego podczas tygodniowego Festiwalu Chopinowskiego “Koncerty Urodzinowe”. Recital będzie miał miejsce we wtorek, 25 lutego o 19.00 na Scenie Głównej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 (Sala Odczytowa CBR). Program Chopinowski. Wstęp wolny. [red.]

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam