Piotr ORAWSKI: Piękno muzyki (1). O istocie polifonii Piotr ORAWSKI: Piękno muzyki (1). O istocie polifonii
Piotr ORAWSKI

Piotr ORAWSKI

Piękno muzyki (1).
O istocie polifonii

Polifonia jest jednak nie tylko zasadą muzyczną, jest także – a może przede wszystkim – zasadą naszego myślenia. Wymyślona gdzieś w odległym średniowieczu jako sposób pojmowania i rozumienia sztuki dźwięku, stała się prawem naszego myślenia – wielokierunkowego, wielomyślnego, swobodnego i wolnego.

Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (8). Listy dla ocalałych" Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (8). Listy dla ocalałych"
Igor LIPIŃSKI

Igor LIPIŃSKI

"Moja muzyka (8). Listy dla ocalałych"

List przegranej szansy i list do ocalałych to listy, których nigdy nie wysłałem, listy muzyczne, które nie mogą już zmienić przeszłości ani wpłynąć na wydarzenia rzeczywistości.

Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt" Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt"
Igor LIPIŃSKI

Igor LIPIŃSKI

"Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt"

“… to obszar, po którym czasami błądzę, kiedy szukam odpowiedzi na dręczące mnie pytania – w życiu, w muzyce, w pracy. W najmroczniejszych godzinach mam przeczucie, że wszystko poza tą jedną rzeczą nie ma znaczenia. Złożoność i wielowątkowość tylko mnie dezorientuje i muszę szukać jedności”

Igor LIPIŃSKI: "Moja Muzyka (5). Ignacy Jan Paderewski. Pasja" Igor LIPIŃSKI: "Moja Muzyka (5). Ignacy Jan Paderewski. Pasja"
Igor LIPIŃSKI

Igor LIPIŃSKI

"Moja Muzyka (5). Ignacy Jan Paderewski. Pasja"

“Uwielbiam grać ten koncert w Stanach, nie tylko z powodów artystycznych, ale również z racji możliwości rozmowy o samym Paderewskim. I nie tylko o Paderewskim – wybitnym pianiście, którego pokochała cała Ameryka, ale przede wszystkim o Paderewskim – zasłużonym mężu stanu, któremu wdzięczni jesteśmy my – Polacy”.

Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (4). Zimno. Oddalenie. Schubert" Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (4). Zimno. Oddalenie. Schubert"
Igor LIPIŃSKI

Igor LIPIŃSKI

"Moja muzyka (4). Zimno. Oddalenie. Schubert"

“Gdy gram Schuberta, słyszę wołanie o pomoc. Widzę jego niespełnione życie w cieniu wielkich mistrzów. Niedocenione i nieustannie samotne. “Wydaje nam się, że możemy dotrzeć do siebie, ale możemy tylko się do siebie zbliżyć i przejść obok” mówił Schubert”.

Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (3). Chopin" Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (3). Chopin"
Igor LIPIŃSKI

Igor LIPIŃSKI

"Moja muzyka (3). Chopin"

“Po wysłuchaniu muzyki Chopina chciałbym opłakiwać grzechy, których nigdy nie popełniłem, rozdzierać szaty z powodu tragedii, które nie były moimi tragediami. Muzyka zawsze, moim zdaniem, wywołuje taki efekt. Stwarza przeszłość, której nie znaliśmy, napełnia nas bólem, który leżał ukryty przed naszymi łzami”

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam