Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt"

TSF Jazz Radio


"Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt"

Igor LIPIŃSKI

Mieszkający w USA pianista polskiego pochodzenia. Ukończył studia Master of Music z fortepianu i literatury w Eastman School of Music na University of Rochester w Nowym Jorku. Jego amerykański debiut z Orkiestrą Buffalo Philharmonic transmitowało National Public Radio, zaś PBS – zwycięski występ podczas nowojorskiego Festiwalu na Broadwayu. Jest asystentem na Wydziale Fortepianu Northwestern University w Evanston, Illinois.

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty autora

“… to obszar, po którym czasami błądzę, kiedy szukam odpowiedzi na dręczące mnie pytania – w życiu, w muzyce, w pracy. W najmroczniejszych godzinach mam przeczucie, że wszystko poza tą jedną rzeczą nie ma znaczenia. Złożoność i wielowątkowość tylko mnie dezorientuje i muszę szukać jedności. Czym jest ta perfekcyjna rzecz i jak znajduję do niej drogę? Jej ślady pojawiają się pod różną postacią, a wszystko co nieistotne się ulatnia.” Arvo Pärt

Igor Lipiński

PS. Wystąpię w Warszawie podczas tygodniowego Festiwalu Chopinowskiego “Koncerty Urodzinowe”. Mój recital będzie miał miejsce we wtorek, 25 lutego o 19.00 na Scenie Głównej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 (Sala Odczytowa CBR). Przedstawię program Chopinowski. Wstęp wolny.

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam