Igor LIPIŃSKI: "Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt"

"Moja muzyka (7). Tylko najważniejsze pytania. Arvo Pärt"

Photo of Igor LIPIŃSKI

Igor LIPIŃSKI

Mieszkający w USA pianista polskiego pochodzenia. Ukończył studia Master of Music z fortepianu i literatury w Eastman School of Music na University of Rochester w Nowym Jorku. Jego amerykański debiut z Orkiestrą Buffalo Philharmonic transmitowało National Public Radio, zaś PBS – zwycięski występ podczas nowojorskiego Festiwalu na Broadwayu. Jest asystentem na Wydziale Fortepianu Northwestern University w Evanston, Illinois.

Ryc.: Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

„… to obszar, po którym czasami błądzę, kiedy szukam odpowiedzi na dręczące mnie pytania – w życiu, w muzyce, w pracy. W najmroczniejszych godzinach mam przeczucie, że wszystko poza tą jedną rzeczą nie ma znaczenia. Złożoność i wielowątkowość tylko mnie dezorientuje i muszę szukać jedności. Czym jest ta perfekcyjna rzecz i jak znajduję do niej drogę? Jej ślady pojawiają się pod różną postacią, a wszystko co nieistotne się ulatnia.” Arvo Pärt

Igor Lipiński

PS. Wystąpię w Warszawie podczas tygodniowego Festiwalu Chopinowskiego „Koncerty Urodzinowe”. Mój recital będzie miał miejsce we wtorek, 25 lutego o 19.00 na Scenie Głównej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 (Sala Odczytowa CBR). Przedstawię program Chopinowski. Wstęp wolny.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 15 lutego 2014
Fot.: Shutterstock