Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (12): Sakura hanami"

TSF Jazz Radio

"Cool Pics (12)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

W Japonii właśnie zakwitły kwiaty wiśni – sakura. To symbolu tego kraju. I krótki okres, około tygodnia, który zdecydowanie wznosi tutaj pojęcie “wiosny” na wyższy, niespotykany poziom.

Pokryte kwiatami drzewa wiśniowe można w zasadzie spotkać wszędzie, i w Polsce, i we Francji, a także w innych krajach. I choć zawsze zachwycają swoim różowym urokiem, to jednak nie mogą się równać z ogromem japońskiego różu. Róż ten ścieka z drzew i odbija się w chodnikach, a Japończycy całymi rodzinami udają się do ogrodów wiśniowych, podziwiać ulotne, krótkie i wyjątkowe kwitnienie kwiatów wiśni.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Kioto.

Blossoms at nightBlossoms at night

Kyoto bikerKioto biker

PainterPainter

Pink contemplationPink contemplation

PinknessPinkness

Umbrellas(1)Umbrellas

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam