Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (12): Sakura hanami" Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (12): Sakura hanami"

"Cool Pics (12)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autora

W Japonii właśnie zakwitły kwiaty wiśni – sakura. To symbolu tego kraju. I krótki okres, około tygodnia, który zdecydowanie wznosi tutaj pojęcie “wiosny” na wyższy, niespotykany poziom.

Pokryte kwiatami drzewa wiśniowe można w zasadzie spotkać wszędzie, i w Polsce, i we Francji, a także w innych krajach. I choć zawsze zachwycają swoim różowym urokiem, to jednak nie mogą się równać z ogromem japońskiego różu. Róż ten ścieka z drzew i odbija się w chodnikach, a Japończycy całymi rodzinami udają się do ogrodów wiśniowych, podziwiać ulotne, krótkie i wyjątkowe kwitnienie kwiatów wiśni.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Kioto.

Blossoms at nightBlossoms at night

Kyoto bikerKioto biker

PainterPainter

Pink contemplationPink contemplation

PinknessPinkness

Umbrellas(1)Umbrellas

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 30 marca 2014

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam