Papież Franciszek: Dziennikarz - strażnik wiadomości
Papież FRANCISZEK

Papież FRANCISZEK

Dziennikarz - strażnik wiadomości

Dziennikarstwo bez udawania, wrogie fałszom, sloganom dla efektu i spektakularnym deklaracjom.  Dziennikarstwo uprawiane przez osoby dla osób, pojmujące siebie jako służba wszystkim ludziom; dziennikarstwo, które nie spalałoby wiadomości, ale angażowało by się w poszukiwanie prawdziwych przyczyn konfliktów, aby sprzyjać ich dogłębnemu zrozumieniu; dziennikarstwo zaangażowane we wskazywanie rozwiązań alternatywnych dla eskalacji wrzasku i przemocy słownej.

Jarosław KORDZIŃSKI: "Wszystko zawdzięczamy, ale też wszystkiemu winni są nasi rodzice"
Jarosław KORDZIŃSKI

Jarosław KORDZIŃSKI

"Wszystko zawdzięczamy, ale też wszystkiemu winni są nasi rodzice"

Kiedy obserwuję szalejące w moim ogrodzie dzieci moich dzieci, zastanawiam się nad tym, w jaki sposób rodzice wpływają na los swojego potomstwa. Nasz sposób dogadywania się z innymi, podobnie jak to, jak postrzegamy i oceniamy świat, a nawet to, jak się zachowujemy w sytuacji zagrożenia, w znacznym stopniu stanowi naturalną konsekwencję tego, jak porozumiewali się ze sobą oraz z nami nasi rodzice.

Anna KALCZYŃSKA: "Społeczeństwo chore na alkoholizm i relatywizm"
Anna KALCZYŃSKA

Anna KALCZYŃSKA

"Społeczeństwo chore na alkoholizm i relatywizm"

„Zwracam się do naszych elit, by wzięły odpowiedzialność za społeczną sanację, przynajmniej w tym jednym wymiarze. To w naszych rękach leży napiętnowanie zachowań, które muszą zostać jeśli nie wyrugowanie, to przynajmniej ograniczone do minimum. Koniec z trywializowaniem polskiej ułańskiej fantazji”