Karol Nawrocki z wsparciem prezydenta Andrzeja Dudy
Karol Nawrocki jako kandydat na prezydenta głosi takie idee i sam ma takie ideały, które są bliskie mojemu sercu – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda o Karolu Nawrockim, pytany przez dziennikarzy po spotkaniu. – Rozmawialiśmy o kampanii wyborczej, omówiliśmy cały szereg tematów, które są w tej chwili istotne – dodał prezydent Andrzej Duda o Karolu Nawrockim po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim.
Prezydent Andrzej Duda o Karolu Nawrockim
.Karol Nawrocki, który wystartuje w wyborach prezydenckich jako kandydat obywatelski z poparciem t.zw. krakowskiej inteligencji oraz PiS, spotkał się w czwartek 5 grudnia 2024 roku z prezydentem Andrzejem Dudą. Po spotkaniu opublikowano w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie.
Prezydent Andrzej Duda pytany w piątek przez dziennikarzy o to, czego dotyczyła ta rozmowa, odparł: „Rozmawialiśmy o rozpoczynającej się powoli, choć jeszcze nieoficjalnie kampanii wyborczej. Cały szereg takich tematów omówiliśmy, które są w tej chwili istotne i które w tej chwili są na biegu” – powiedział prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda zwrócił jednocześnie uwagę, że on sam nie ma możliwości ubiegania się o trzecią kadencję, a podczas spotkania pogratulował Karolowi Nawrockiemu nominacji na kandydata w wyborach prezydenckich 2025. „Jako kandydat na prezydenta on głosi takie idee i sam ma takie ideały, które są bliskie mojemu sercu” – mówił Andrzej Duda.
.Prezydent Andrzej Duda przypomniał jednocześnie, że wspólnie z Karolem Nawrockim wielokrotnie uczestniczyli w wielu uroczystościach. „Takich wydarzeń, w których razem uczestniczymy jest wiele, pewnie niedługo weźmiemy też razem udział w oddaniu czci ofiarom stanu wojennego. Oczywiście obydwu nam to są tematy bliskie i ważne dla nas z punktu widzenia polskiej pamięci i polskiej prawdy historycznej” – powiedział prezydent Andrzej Duda.
Wybory prezydenckie zostaną ogłoszone w początkach stycznia 2025 r. przez Marszałka Sejmu. Najbardziej prawdopodobna pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 18 maja 2025 r. Jeśli wybory prezydenckie 2025 r. nie zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze, druga tura odbędzie się w dwa tygodnie później, w niedzielę 1 czerwca 2025 r.
Najnowsze sondaże prezydenckie 2025 r. przewidują, że do drugiej tury wyborów wchodzi Karol NAWROCKI.
Silna Polska w bezpiecznej Europie
.Dziś Polska jest tam, gdzie sercem byliśmy zawsze – w politycznych, ekonomicznych i wojskowych strukturach Zachodu. Po latach grabieżczej polityki okupantów, niewydolnej gospodarki socjalistycznej i trudnej transformacji do realiów rynkowych znów mamy szansę na skok rozwojowy. Do tego niezbędne są inwestycje równie śmiałe, jak niegdyś port w Gdyni i Centralny Okręg Przemysłowy. W ostatnich latach kilka ważnych projektów udało się przeprowadzić lub przynajmniej rozpocząć. W Świnoujściu powstał Terminal LNG imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mierzeję Wiślaną przeciął kanał otwierający Elblągowi swobodną drogę na Bałtyk. Poprzedni rząd uruchomił też plany wybudowania między Warszawą a Łodzią Centralnego Portu Komunikacyjnego – największego w tej części Europy węzła transportowego, łączącego lotnisko, sieci drogowe i koleje dużych prędkości – pisze na łamach „Wszystko co Najważniejsze” Karol Nawrocki.
Prawie 38-milionowa Polska ma niezbędny potencjał, by na trwałe stać się liderem regionu – nie tylko pod względem wskaźników wzrostu gospodarczego, lecz także w sensie aktywności na rzecz wspólnego rozwoju i bezpieczeństwa. Już w czasie międzywojennym żywe były koncepcje Międzymorza – sojuszu państw Europy Środkowo-Wschodniej położonych między Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem. Stało za tym przekonanie, że bliska współpraca krajów regionu pozwoli im obronić się przed sowieckim zagrożeniem, ale też zachować podmiotowość, na którą nie miałyby szans w ramach niemieckiej Mitteleuropy. Dziś Międzymorze – oparte na solidarności państw Europy Środkowo-Wschodniej – mogłoby skutecznie osłabiać zagrożenie ze strony Rosji, a jednocześnie zapobiegać nadmiernej niemieckiej dominacji w Europie.
Pełnoskalowa napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę uświadomiła nam jeszcze dobitniej, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Polska pospieszyła Kijowowi z bezprecedensową pomocą – od wsparcia militarnego po przyjęcie setek tysięcy uchodźców. Na Warszawę mogą też liczyć sojusznicy w NATO. Na obronność wydamy w przyszłym roku 4,7 proc. PKB – o wiele więcej niż 2 proc. wymagane od członków Paktu Północnoatlantyckiego. My w Polsce dobrze rozumiemy sojusznicze zobowiązania, zwłaszcza w tak trudnych czasach.
Zjednoczona, niepodległa i sama stanowiąca swe prawa Polska, o której mówił prezydent Wilson, także dziś wzmacnia stabilność i bezpieczeństwo wolnego świata – pisze na łamach „Wszystko co Najważniejsze” Karol Nawrocki.
PAP/ WszystkocoNajważniejsze/ LW