Posłanka Paulina Matysiak naznaczona karą za odchylenie ideologiczne

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty poinformował, że posłanka Paulina Matysiak została zawieszona w prawach członka klubu Lewicy na trzy miesiące. Ma to związek ze wspólnym wystąpieniem posłanki z Marcinem Horałą (PiS) i ich zapowiedzią powołania ruchu społecznego „Tak dla rozwoju”.

Lewica odcina się od posłanki

.Paulina Matysiak i Horała poinformowali na platformie X, że zainicjowali powołanie ruchu społecznego „Tak dla rozwoju”, który ma skupić się na wsparciu rozwoju inwestycji CPK, elektrowni jądrowych i polskiej armii. Założyciele ruchu zadeklarowali na platformie X, że chcą „odłożyć na bok” różnice „światopoglądowe, historyczne i inne”, aby zaangażować polityków różnych opcji, organizacje i obywateli w pracę nad „kluczowymi dla rozwoju Polski” inwestycjami.

Partia Razem, której członkinią jest posłanka Paulina Matysiak, opublikowała na platformie X oświadczenie w tej sprawie. „Założenie stowarzyszenia z panem Horałą to prywatna inicjatywa Pauliny Matysiak, podjęta wbrew woli władz Razem. Partia Razem odcina się od tego przedsięwzięcia” – czytamy. Jak podkreślono, władze partii nie zostały poinformowane o wspólnym wystąpieniu Matysiak i Horały.

Paulina Matysiak ukarana za inicjatywę „Tak dla rozwoju”

.”W związku z działaniem, które oceniamy jako szkodliwe dla partii, zarząd partii kieruje wniosek do partyjnego sądu koleżeńskiego o wszczęcie procedury dyscyplinarnej” – przekazano.

Wicemarszałek Czarzasty poinformował dziennikarzy w Sejmie, że prezydium klubu Lewicy – na wniosek przewodniczącej Anny Marii Żukowskiej – zwiesiło Matysiak w prawach członka klubu na trzy miesiące.

Pytany o to, czy zachowanie posłanki wpłynie na przyszłość Lewicy, Czarzasty zapewnił, że nie. „Ludzie podejmują decyzje samodzielnie, nie w imieniu formacji. To jest ich indywidualna sprawa” – powiedział.

Polska się zmieniła: nie przekonują już nas argumenty, że nas nie stać i że się nie da

.Na łamach Wszystko co Najważniejsze pisze o tym Paulina MATYSIAK, filolożka i filozofka, członkini zarządu krajowego Partii Razem, posłanka na Sejm IX i X kadencji.

„Silna Polska w bezpiecznej Europie to taka, która się rozwija i taka, która inwestuje. Silna Polska to państwo, które robi rzeczy. Inwestuje w infrastrukturę, w naukę i technologie, ale przede wszystkim inwestuje w człowieka. Inwestuje w godne płace, w mieszkania, w niezawodny transport publiczny. I troszczy się o klimat. To jest szansa na dobre życie i szansa na przyszłość, o jakiej marzymy” – zaznacza w swoim artykule.

Przypomina, że nie jesteśmy już biednym krajem na dorobku — staliśmy się jedną z największych gospodarek świata. Jesteśmy 21. lub 22. gospodarką globu. Nie możemy przegapić tej zmiany i myśleć sparaliżowani kompleksami. Zmieniła się nasza pozycja, musi się też zmienić myślenie. Bogate społeczeństwa — czyli my! — są nimi dlatego, że się wciąż rozwijają. I że wierzą w siebie. Inwestują i rozwijają projekty, które zapewnią im lepszą przyszłość. I otworzą nowe możliwości.

„Potrzebujemy ludzi, którzy ani nie ugrzęzną w niedasizmie, ani w żenujących gierkach. Takich, którzy nie będą padać na kolana, tylko dlatego że Niemiec albo Francuz coś powie. Takich, którzy wiedzą, że Bruksela to miejsce, gdzie walczy się  o polskie interesy, i gdzie dba się o wspólną europejską przyszłość” – pisze Paulina MATYSIAK.

W jej ocenie wszyscy dobrze wiemy, że Polska w końcu przestaje być boomerska. Teraz potrzebujemy polityczek i polityków, którzy to rozumieją.

„Na zasłużoną emeryturę niech idą ci, którzy przeprowadzili kraj przez komunizm i transformację. Nowe pokolenie i nowi ludzie. Mamy w końcu taką Polskę o jakiej marzyły nasze matki, o jaką walczyli nasi dziadkowie, o jakiej nawet nie śniły nasze prababki. I to my, dzisiaj, nie możemy tego zmarnować” – dodaje posłanka.

PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 27 czerwca 2024