Sakura – festiwal poświęcony kulturze Japonii we Wrocławiu

Spektakle tańca buto, wykłady poświęcone teatrowi no, wystawy sztuki japońskiej oraz przegląd filmów z kraju kwitnącej wiśni to cześć atrakcji rozpoczynającego się w ]w Instytucie Grotowskiego festiwalu Sakura. Wrocławskie Dni Japońskich Inspiracji.

Wrocław po raz trzeci doceni japońską kulturę

.Festiwal, którego ideą jest prezentacja związków kultury japońskiej z kulturą polską i europejską, odbywa się we Wrocławiu po raz trzeci. W organizacji interdyscyplinarnej impreza, prezentującej różne obszary sztuki i kultury kraju kwitnącej wiśni, uczestniczą oprócz Instytutu Grotowskiego, m.in. Kino Nowe Horyzonty, Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Muzeum Narodowe we Wrocławiu.

„Wydarzenia festiwalowe obejmują różnorodne dziedziny sztuki, od teatru buto po tradycyjny teatr no. Oprócz spektakli, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, wykładach, wystawach i koncertach, które zapewnią niezapomniane doświadczenia kulturowe” – podkreśliła Dominika Laszkiewicz z biura prasowego Instytutu Grotowskiego.

Festiwal Sakura to spektakle, warsztaty, spektakle teatralne i kinowy przegląd

.Większość wydarzeń festiwalowych przygotowało działające przy Instytucie Grotowskiego Studio Kokyu. To m.in. warsztaty i spektakle tańca buto, pokaz japońskiego teatru jednego aktora czy wykład poświęcony teatowi no.

W Centrum Sztuk Performatywnych Instytutu Grotowskiego będzie można zobaczyć wystawę japońskich kimon, a w Muzeum Narodowym we Wrocławiu prezentację kolekcji sztuki japońskiej.

Z kolei w Kinie Nowe Horyzonty od 13 do 19 maja prezentowany będzie przegląd kina japońskiego.

Festiwal Sakura. Wrocławskie Dni Japońskich Inspiracji zakończy się 19 maja.

Newsletter KULTURA NAJWAŻNIEJSZA

.Kultura Najważniejsza” to newsletter, w którym podpowiadamy, co warto obejrzeć, co przeczytać, czego posłuchać, ale i czego – posmakować. Odrywając się od codzienności, chcemy przypomnieć o fascynującym świecie kultury i sztuki, na który warto znaleźć czas.

Co innego niż kultura i sztuka może wyrwać nas z codzienności? Co innego pozwoli choć na chwilę uwolnić się od nieustającego biegu i skupić na czymś, co skierowane jest tylko do nas? Chcemy razem, wspólnie z Państwem, wybierać, to co najważniejsze w kulturze. W każdy czwartek, punktualnie o godzinie 21.00 znajdą Państwo w swojej skrzynce e-mailowej zbiór propozycji kulturalnych, które warto uwzględnić podczas planowania weekendu.

Piszemy o najgłośniejszych premierach, przypominamy o klasyce, do której warto wrócić.

Niekiedy proponujemy takie pozycje, które z pewnością Państwo widzieli, ale które naszym zadaniem warto przeanalizować i poznać ponownie.

Zachęcamy do zapisania się do specjalnego, darmowego newslettera „Kultura Najważniejsza”, który pozwoli Państwu zaplanować kulturalny weekend [LINK DO ZAPISÓW].

PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB
Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 8 maja 2024