Złote Globy 2025 - znamy nominowanych

Złote globy 2025

Poznaliśmy nominacje do nagrody Złote Globy 2025, które na dobre rozpoczynają sezon nagradzania w branży filmowej. Wśród nominowanych znalazł się m.in. film „Prawdziwy ból”, którego akcja dzieje się w Polsce.

Złote Globy 2025 – nagrody w branży filmowej

.Złote Globy 2025 zostaną rozdane już 5 stycznia 2025 r. w Los Angeles. Nominacje do nich zapowiadają, które filmy już zostały w branży zauważone i mają spore szanse na przyszłoroczne Oskary.

Spośród największych gwiazd nominacje otrzymali m.in. Angelina Jolie („Maria Callas”), Hugh Grant („Heretyk), Timothee Chalamet („Kompletnie nieznany”), Sebastian Stan („Wybraniec”), Demi Moore („Substancja”), Pamela Anderson („The Last Showgirl”), Kate Winslet („Lee”) i Selena Gomez („Emilia Perez”).

Najwięcej nominacji odebrały takie produkcje filmowe jak Emilia Perez – 10, The Brutalist (Brutalista) – 7, Konklawe – 6, Anora – 5 oraz The Substance (Substancja) – 5. Sporym zwycięzcą nominacyjnym jest także nakręcony w Polsce „Prawdziwy ból” , który otrzymał nominacje w czterech kategoriach: najlepszy musical lub komedia, najlepszy aktor w komedii lub musicalu, najlepszy aktor drugoplanowy oraz najlepszy scenariusz. W kategorii najlepszy musical lub komedia zostały nominowane także filmy: „Anora”, „Challengers”, „Emilia Pérez”, „Substancja” oraz „Wicked”.

W przeciwieństwie do Oskarów Złote Globy nagradzają również seriale telewizyjne oraz te dostępne na platformach streamingowych. Na Złote Globy 2025 mają w tej kategorii seriale takie jak „The Bear” (na platformach FX/Hulu/Disney Plus), “Only Murders in the Building” (Zbrodnie po sąsiedzku – platforma Hulu), „Shogun”(Netflix) oraz „Nikt tego nie chce” (Netflix).

Złote Globy 2025 zostaną przyznane na podstawie ocen jury złożonego z 300 międzynarodowych krytyków filmowych. 3 lata temu stojąca za przyznawaniem tej nagrody organizacja Hollywood Foreign Press Association (Hollywodzkie stowarzyszenie prasy zagranicznej) została skrytykowana za korupcję i brak różnorodności narodowościowych w jury. W rezultacie organ rozszerzył i zróżnicował swoje członkostwo, wdrożył nowy kodeks postępowania i zmienił nazwę na Golden Globe Foundation.

Opracowanie ad/WszystkocoNajważniejsze

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 10 grudnia 2024