Michał BONI: "Polska polityka tuż po" Michał BONI: "Polska polityka tuż po"
Michał BONI

Michał BONI

"Polska polityka tuż po"

Historia podarowała szeroko pojętemu pokoleniu Solidarności wielki prezent. Mazowiecki zostawał premierem, gdy miał 64 lata, Tusk miał wtedy 32 lata, różniło ich półtora pokolenia. Ale byli — byliśmy — z jednego pokoleniowego pnia. Kaczyńscy, Pawlak, Wałęsa, Geremek, Lewandowski, Bielecki i Kwaśniewski, Miller, Cimoszewicz. To pokolenie dzisiaj fizycznie i symbolicznie — chcemy tego czy nie — zamyka drzwi za sobą.

Eryk MISTEWICZ: "Tu nie będzie rewolucji. Tu nie będzie zmiany" Eryk MISTEWICZ: "Tu nie będzie rewolucji. Tu nie będzie zmiany"
Eryk MISTEWICZ

Eryk MISTEWICZ

"Tu nie będzie rewolucji. Tu nie będzie zmiany"

Zmiana bez wstępowania z jakąkolwiek prośbą do obecnego systemu. Zmiana bez czekania na najmniejszą nawet zgodę. Zmiana bez ustalania trasy przemarszu, miejsca, czasu i celu. Zmiana bez tego, co w każdej chwili można rozwiązać, zakazać, przejąć. Zmiana bez partii, związku zawodowego, stowarzyszenia, kościoła, zboru, organizacji, klubu, ruchu. Zmiana bez pieniędzy z grantów na rozwój debaty publicznej.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam