Joanna LEMANSKA: Cool Pics (193). #14Juillet. Paryż w dziesięciu odsłonach
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Cool Pics (193).
#14Juillet. Paryż w dziesięciu odsłonach

Wybór z kilkuset czy kilku tysięcy zdjęć Paryża, jakie wykonałam w ostatnich latach nie jest łatwy. Zbliżając się do 200. edycji coniedzielnego przeglądu moich prac na „Wszystko Co Najważniejsze”, dzielę się z Państwem paryskim wyborem. Jak zwykle – subiektywnym.

Kazimierz KRUPA: Niech żyje Colas Breugnon i jego pasja życia
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

Niech żyje Colas Breugnon i jego pasja życia

Wszystkim martwiącym się o Francję polecam jedno: pojedźcie tam. Gdziekolwiek. Może być Paryż, ale jeszcze lepiej np. Clamecy. Przejdzie jak ręką odjął. A jeśli jeszcze będziecie mieli szczęście spotkać współczesnego Colasa Breugnona, który podzieli się z Wami swoją maksymą: „Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi to, co ma, a jak się nie ma już nic, to się lubi wszystko wokół”, zrozumiecie, o ile prostszy byłby świat, gdybyśmy wszyscy tacy byli.

Kazimierz KRUPA: Vive Colas Breugnon et sa passion de vivre!
Kazimierz KRUPA

Kazimierz KRUPA

Vive Colas Breugnon et sa passion de vivre!

À tous ceux qui se préoccupent de la France j’ai un conseil: allez là-bas. Peu importe l’endroit. Cela peut être Paris, mais il y a mieux encore, par exemple Clamecy. Vous vous débarrasserez de vos préoccupations aussi sec. Et si vous avez encore la chance de tomber sur un Colas Breugnon d’aujourd’hui qui partagera avec vous sa maxime: « quand on n’a pas ce qu’on aime, on aime ce qu’on a, et quand on a plus rien, on aime tout autour » vous comprendrez que le monde serait beaucoup plus simple si nous étions tous comme lui.