Marc GOODMAN

Strateg bezpieczeństwa w sieci. Konsultant i autor bestsellerowych książek. Pisze o cyberprzestęczości, cyberterroryzmie, wojnach informacyjnych, robotyce, sztucznej inteligencji, rewolucji 2.0. Współpracuje z Interpolem i Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnej z siedzibą w Lyonie. Ekspert ONZ i Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) w dziedzinie globalnego cyberbezpieczeństwa. Założyciel Crimes Institute Future.

Marc GOODMAN: Zbrodnie przyszłości. Polityka prywatności zawsze zapisana jest drobnym drukiem
Marc GOODMAN

Marc GOODMAN

Zbrodnie przyszłości.
Polityka prywatności zawsze zapisana jest drobnym drukiem

Informacje medyczne, które wcześniej pozostawały bezpiecznie ukryte w zaciszu gabinetów lekarskich — dane dotyczące chorób, dat postawienia diagnoz, wywiadów środowiskowych, objawów, testów na HIV, liczby wirusów we krwi, wyników badań laboratoryjnych, informacji biograficznych, płci i wieku, a nawet fotografie i pełne sekwencje genomu — są sprzedawane na wolnym rynku. I to przez serwis, któremu pacjenci w pełni ufali i w którym szukali pomocy.

Marc GOODMAN: "Zbrodnie przyszłości (2). Tempo zmian i osobliwość zbrodni"
Marc GOODMAN

Marc GOODMAN

"Zbrodnie przyszłości (2).
Tempo zmian i osobliwość zbrodni"

Biorąc pod uwagę ciągle rosnące tempo zmian oraz przejście od komputerów o rozmiarach budynku do iPhone’a, które trwało 40 lat, co mogą przynieść następne cztery dekady? Znacznie więcej dobra, ale też znacznie więcej zła. Budujemy cywilizację, która cechuje się głębokimi wzajemnymi powiązaniami, a jednocześnie jest niezabezpieczona od strony technologicznej.

Marc GOODMAN: Zbrodnie przyszłości. Budujemy sobie świat, który nie potrafi już funkcjonować bez internetu
Marc GOODMAN

Marc GOODMAN

Zbrodnie przyszłości. Budujemy sobie świat, który nie potrafi już funkcjonować bez internetu

Hakerzy stworzyli nawet dającą się przeszukiwać publiczną bazę znanych dziur w systemach, które można wykorzystać do zarządzania ważnymi elementami infrastruktury. Jedna z najbardziej znanych baz danych tego typu, o nazwie Shodan, zawiera wskazówki dotyczące cyfrowego włamywania się do wszystkiego, zaczynając od elektrowni, a kończąc na turbinach wiatrowych, które można przeszukiwać według krajów, firm albo urządzeń.