Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (32): Odrobina egzotyki"

"Cool Pics (32)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Są w Paryżu takie miejsca, które pozwalają się poczuć jakby było się zupełnie gdzie indziej, aniżeli w wielkiej stolicy europejskiego państwa. Niektóre z nich przywodzą na myśl wiejską sielankę lub też nadmorskie miejscowości południa Francji.

Niedawno w poszukiwaniu nowych inspiracji zawitałam do paryskiego Wielkiego Meczetu – największego nie tylko w mieście ale i we Francji – i miejsce to z powodzeniem można zaliczyć do tych, które sprawiają, że jest się jakby przeniesionym w czasie i przestrzeni.

Piękne patio, ogród, minaret, madrassa, biblioteka, no i restauracja, która oferuje specjalności kuchni marokańskiej, sprawiają, że bardzo szybko można się poczuć niczym na wakacjach w Marrakeszu lub w Alhambrze.

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with k2 preset

Processed with VSCOcam with c3 preset

Processed with VSCOcam with c3 preset

Processed with VSCOcam with c1 preset

Processed with VSCOcam with s3 preset

Processed with VSCOcam with s3 preset

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 17 sierpnia 2014