Thierry CROUZET: Apple wprowadza iFolio. Nadchodzi definitywny koniec papierowej książki Thierry CROUZET: Apple wprowadza iFolio. Nadchodzi definitywny koniec papierowej książki
Thierry CROUZET

Thierry CROUZET

Apple wprowadza iFolio.
Nadchodzi definitywny koniec papierowej książki

Nowym cudem laboratoriów z Cupertino ma być iFolio. Chodzi ni mniej, ni więcej, tylko o 96-stronicową książkę, o każdej stronie nie grubszej niż kartka papieru, zaś wielkości porównywalnej do ekranu iPada. iFolio umożliwi jednoczesne pokazanie 96 ekranów po prostu przewracając strony. Na początku jedyną przeszkodą dla śmierci papierowej książki będzie bez wątpienia nieco przesadzona cena iFolio.

Jarosław KORDZIŃSKI: "No to czytamy, czy nie czytamy?" Jarosław KORDZIŃSKI: "No to czytamy, czy nie czytamy?"
Jarosław KORDZIŃSKI

Jarosław KORDZIŃSKI

"No to czytamy, czy nie czytamy?"

Najwięksi wydawcy już posiadają narzędzia pozwalające śledzić, co nas szczególnie interesuje w trakcie czytania. Elektroniczni wydawcy pracują nad narzędziem pozwalającym modyfikować tekst online. Jeśli czytelnikowi nie podobają się opisy, maszyna będzie je skracać. Jeśli któryś bohater wzbudzi szczególne zainteresowanie, zacznie się pojawiać częściej i będzie prezentować cechy odnotowane jako najbardziej atrakcyjne dla czytelników. Będziemy czytać same „najfajniejsze” książki na świecie.

Roland MASZKA: "Jak będziemy czytać w przyszłości czy co będziemy czytać?" Roland MASZKA: "Jak będziemy czytać w przyszłości czy co będziemy czytać?"
Roland MASZKA

Roland MASZKA

"Jak będziemy czytać w przyszłości czy co będziemy czytać?"

Biblioteka nie jest tylko wypożyczalnią książek, w znacznej części komercyjnych, jest miejscem poszukiwań, rozmów z bibliotekarzem, który wskaże i doradzi… Jest kontaktem materialnym i relacją. Ekwiwalentem tej relacji jest papierowa książka. I to chyba dlatego wolimy je bardziej niż cienkie lśniące czytniki. I tu rola rodzica, nauczyciela, państwa… Zadbać świadomie o stan czytelnictwa bez ulegania fascynacji nowoczesnością, ale i bez popadania w megalomanię.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam