Ewa K. CZACZKOWSKA: Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość Ewa K. CZACZKOWSKA: Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość
Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA

Prymas Wyszyński.
Wiara, nadzieja, miłość

Prymas uważał, że „nie ma takiej krzywdy, której nie można by przebaczyć!”. Jest to oznaką zwycięstwa „mądrości, rozsądku i miłości” .Bo miłować nieprzyjaciół to „jest szczyt chrześcijaństwa i szczyt postępu ludzkości” – pisze Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA: Kardynał Wyszyński. Doradca "Solidarności" czy mediator? Ewa K. CZACZKOWSKA: Kardynał Wyszyński. Doradca "Solidarności" czy mediator?
Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA

Kardynał Wyszyński. Doradca "Solidarności" czy mediator?

Prymas Wyszyński kilkadziesiąt lat umacniał w Polakach wewnętrzną wolność, poczucie godności i domagał się od komunistycznych władz respektowania praw człowieka. Wyprowadzając ludzi na ulice, uczył w wolności manifestować swe poglądy religijne, przełamywać wzajemną nieufność.

Ewa CZACZKOWSKA: "Areopag XXI. Jak pisać o poważnych sprawach w Internecie?" Ewa CZACZKOWSKA: "Areopag XXI. Jak pisać o poważnych sprawach w Internecie?"
Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA

"Areopag XXI. Jak pisać o poważnych sprawach w Internecie?"

Udało się nam – i z tego bardzo się cieszę – stworzyć przestrzeń wolną od agresji, od jakże powszechnego w Internecie chamstwa. Myślę, że pewną nieoczekiwaną zaporą, która chroni nas przed niepożądanymi internautami, niejako pierwszym progiem weryfikacji jest sama nazwa portalu, co odkryłam ze zdumieniem. Nazwaliśmy portal Areopag21 na wzór greckiego areopagu.

Ewa CZACZKOWSKA: "Żyd od Jezusa Miłosiernego" Ewa CZACZKOWSKA: "Żyd od Jezusa Miłosiernego"
Ewa K. CZACZKOWSKA

Ewa K. CZACZKOWSKA

"Żyd od Jezusa Miłosiernego"

Gdy Samuel po raz pierwszy wszedł do pokoju ojca przy Grójeckiej, zobaczył przy oknie sztalugi z rozpiętym płótnem. „Widniał na nim obraz Chrystusa w białych szatach. Z Jego serca wychodziły dwie smugi – biała i czerwona. Na dole był napis »Jezu, ufam Tobie«. Obok, na podłodze, nie dokończony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej o brązowej twarzy, w złotej koronie.

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam