Prof. Piotr WĘGLEŃSKI: Czy GMO ciągle straszy? Kierując społeczność na drogę rozsądku
Prof. Piotr WĘGLEŃSKI

Prof. Piotr WĘGLEŃSKI

Czy GMO ciągle straszy?
Kierując społeczność na drogę rozsądku

Ludzie zajmujący się nauką za mało czasu i uwagi poświęcają na cierpliwe i uporczywe powtarzanie we wszystkich dostępnych mediach, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Sądzę, że gdybyśmy włożyli więcej wysiłku w taką pracę u podstaw, to może udałoby się przynajmniej kilka procent naszego społeczeństwa zawrócić na drogę rozsądku.

Marcel KUNTZ: Les dix mensonges sur les OGM
Marcel KUNTZ

Marcel KUNTZ

Les dix mensonges sur les OGM

Le “post-truth” s’applique aussi bien à ce qui s’est passé dans le domaine scientifique et technologique ces 20 dernières années. Je propose d’illustrer ma démonstration par le cas des « OGM » et les 10 “meilleures” contre-vérités les concernant.

Marcel KUNTZ: Dziesięć kłamstw na temat GMO
Marcel KUNTZ

Marcel KUNTZ

Dziesięć kłamstw na temat GMO

Post-prawda eksploduje w ciągu ostatnich 20 lat w dziedzinie nauki i technologii. Ileż kłamstw i przekłamań, ileż manipulacji narosło wokół kwestii roślin genetycznie modyfikowanych! Post-prawda coraz częściej dotyka dziedzin ścisłych, na przykład biologii (biotechnologie takie jak GMO, ale również szczepionki), chemii (pestycydy są klasycznym już straszakiem sprzedawców strachu) oraz fizyki (zwłaszcza w dziedzinie energii).