Krzysztof ZIEMIEC: Bohaterowie'44
Krzysztof ZIEMIEC

Krzysztof ZIEMIEC

Bohaterowie'44

Dlaczego mimo coraz powszechniejszego kultu powstania czy wręcz mody na nie – czasem koniunkturalnej – nadal zapominamy o pomocy dla samych powstańców? Jakże już dziś nielicznych! Dlaczego jest tak, że w wolnej Polsce powstańcom warszawskim nadal nie przysługuje bezpłatna opieka w domach pomocy społecznej?

o.Jacek SALIJ OP: Polska inteligencja na rozdrożach
o.Jacek SALIJ OP

o.Jacek SALIJ OP

Polska inteligencja na rozdrożach

Grzechem przeciwko zgodzie narodowej jest dopuszczenie do naszych postaw patriotycznych takich czy innych elementów nacjonalizmu. Z drugiej jednak strony zgodę narodową psuje również odżegnywanie się od patriotyzmu. Również z tej rany inteligencja polska powinna się leczyć.

Prof. Jacek KORONACKI: Czy Ameryka dotrwa do 2025 roku?
Prof. Jacek KORONACKI

Prof. Jacek KORONACKI

Czy Ameryka dotrwa do 2025 roku?

Widoczna część amerykańskiego społeczeństwa nienawidzi własnej historii. Ściślej: ta część społeczeństwa nie ma pojęcia o historii amerykańskiego Południa i Północy, ale wierzy uczelnianym lewicowo-liberalnym guru, którzy wpoili jej nienawiść zwłaszcza do historii Południa, ale w istocie do prawdziwej historii ojczyzny, złożonej i wartej, by być z niej dumnym.

Ks. Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI: Nie nakręcać się. O świadomym korzystaniu z mediów
Ks.Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI

Ks.Stefan MOSZORO-DĄBROWSKI

Nie nakręcać się.
O świadomym korzystaniu z mediów

Każdy dojrzały człowiek ma prawo do korzystania z tych źródeł informacji, o których sądzi, że są rzetelne. Jednak nie powinien tracić świadomości, że wybór tego co się czyta lub czego się nie czyta, tego co się śledzi lub nie na portalach społecznościowych – nie jest obojętny i kształtuje nastawienie serca.

Krzysztof ZIEMIEC: Fake News
Krzysztof ZIEMIEC

Krzysztof ZIEMIEC

Fake News

Fake newsy są fabrykowane celowo. Celowo wyprodukowane kłamstwo dociera do konkretnego odbiorcy. A za “produkcję” często odpowiada konkretna “fabryka”, za którą stoją konkretne cele, pieniądze, ludzie i państwa!