Podcast #WspólnyŚwiat. Beata BŁASZCZYK:  Jemen - wojna wkracza w ósmy rok
Beata BŁASZCZYK

Beata BŁASZCZYK

Jemen - wojna wkracza w ósmy rok

Przed agresją Rosji ponad 40 proc. zboża, które docierało do Jemenu pochodziło z Rosji i z Ukrainy. Strach myśleć, co będzie dalej – mówi Beata BŁASZCZYK w podcaście #WspólnyŚwiat Wszystko co Najważniejsze.

Mateusz M. KRAWCZYK: Zapomniana wojna w Jemenie - rozmowa z Beatą BŁASZCZYK, wolontariuszką stowarzyszenia "Szkoły dla Pokoju"
Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Zapomniana wojna w Jemenie - rozmowa z Beatą BŁASZCZYK, wolontariuszką stowarzyszenia "Szkoły dla Pokoju"

Szacuję się, że ponad 2000 dzieci zginęło w walce podczas wojny w Jemenie. Obecnie rusza sezon werbowania dzieci do tzw. “obozów letnich”. Najczęściej oznacza to miesiąc intensywnego prania mózgu. Bardzo często jest to na tyle skuteczne, że młodzi chłopcy nie chcą już tylko stać na posterunku i pobierać haracz. Nie, oni się rwą do walki – mówi Beata BŁASZCZYK, wolontariusza stowarzyszenia “Szkoły dla Pokoju” w podcaście #WspólnyŚwiat.

Wojciech WILK: Polska pomoc humanitarna dla uchodźców na Bliskim Wschodzie
Wojciech WILK

Wojciech WILK

Polska pomoc humanitarna
dla uchodźców na Bliskim Wschodzie

Pomoc humanitarna na Bliskim Wschodzie, obejmująca zapewnienie dachu nad głową, środki na zakup żywności i lekarstw, pomoc medyczną, jest pięciokrotnie tańsza niż pomoc socjalna dla uchodźców w Europie. Polski rząd stoi przed unikalną możliwością pokazania krajom UE alternatywnego podejścia do rozwiązywania kryzysu migracyjnego.