Mateusz M. KRAWCZYK: Zapomniana wojna w Jemenie - rozmowa z Beatą BŁASZCZYK, wolontariuszką stowarzyszenia "Szkoły dla Pokoju"

Zapomniana wojna w Jemenie - rozmowa z Beatą BŁASZCZYK, wolontariuszką stowarzyszenia "Szkoły dla Pokoju"

Photo of Mateusz M. KRAWCZYK

Mateusz M. KRAWCZYK

Sekretarz redakcji "Wszystko Co Najważniejsze", doktorant w dyscyplinie nauk o polityce i administracji. Absolwent Akademii Młodych Dyplomatów EAD. Stypendysta Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Wolontariusz programu MSZ "Wolontariat Polska Pomoc 2019".

Ryc. Fabien Clairefond

zobacz inne teksty Autora

Wojna w Jemenie doprowadziła już do śmierci w walce ponad 2000 dzieci. Obecnie rusza sezon werbowania dzieci do tzw. „obozów letnich”. Najczęściej oznacza to miesiąc intensywnego prania mózgu, po którym młodzi chłopcy rwą się do walki – mówi Beata BŁASZCZYK, wolontariuszka stowarzyszenia „Szkoły dla Pokoju” w rozmowie z Mateuszem M. KRAWCZYKIEM.

.Podczas gdy świat skupia się na rosyjskiej inwazji na Ukrainę, wojna w Jemenie wkracza w ósmy rok. Arabia Saudyjska poniosła klęskę w kampanii mającej na celu pokonanie szyickich rebeliantów Houthi. Kontrolują oni stolicę Sana, większość północnego Jemenu, terytorium zamieszkanego przez 80% ludności.

Jemeńczycy płacą straszliwą cenę za wojnę, której końca nie widać. O niej w podcaście #WspólnyŚwiat opowiada Beata BŁASZCZYK, wolontariusza stowarzyszenia „Szkoły dla Pokoju”. Wśród wątków rozmowy również poruszono sytuację w Afganistanie.

W Afganistanie jest wiele rzeczy, które bardzo warto wesprzeć, w tym tajne nauczenie. Prowadzą je już nie tylko weteranki tajnego nauczania, które działały w czasie pierwszych rządów Talibów ale młode osoby oferując nauczenie online (…)

Podcast prowadzi: Mateusz M. Krawczyk

Podcast „Wspólny Świat” jest kontynuacją newslettera „Wspólny Świat Wszystko co Najważniejsze”. Każdego tygodnia Mateusz M. KRAWCZYK pochyla się nad najważniejszymi wydarzeniami związanymi z wyzwaniami humanitarnymi i rozwojowymi, przymusową migracją, zmianami klimatu, katastrofami naturalnymi, konsekwencjami konfliktów zbrojnych i edukacją globalną.

Zapisy do newslettera „Wspólny Świat” pod linkiem.

Podcastu można słuchać na www.wszystkoconajwazniejsze.pl/wspolny-swiat, a także na SpotifyAnchorYouTubeApple i Google Podcasts.

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 23 maja 2022