Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (15): Kolorowe Święta"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (15)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Wielkanoc w obrazie, święto zatrzymane w fotografii? Jednym kojarzy się z pisankami i kurczaczkami, innym z zajączkiem, który przynosi drobne podarunki. Święconka, Śmigus Dyngus, bukszpan… można by wymieniać bez końca. Każdy region czy kraj, ba czasami rodzina – to własne tradycje, przyzwyczajenia, symbole.

Dla mnie uniwersalnym znakiem Wielkanocy są kwiaty. To w Wielką Sobotę mój ojciec zjawia się w domu z naręczem rozmaitych kwiatów. Są tulipany i żonkile, konwalie i róże. Podobnie jest w miastach, które rozkwitają i zielenią się. Świąteczna atmosfera staje się wszechobecna.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pachnących, kolorowych Świąt :)

Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with s3 presetCaught in the middle

Green tunnelGreen tunnel

Processed with VSCOcam with c3 presetInto the green

Processed with VSCOcam with 6 presetLost in daisies

Processed with VSCOcam with k2 presetPink Picnic

Processed with VSCOcam with 4 presetTulips

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam