Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (5): Montmartre - legenda Paryża"

TSF Jazz Radio

Cool Pics (5)

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty autora

Mieszkanie w bezpośrednim sąsiedztwie Montmartru ma jedną, podstawową zaletę – można się tam udać właściwie o każdej porze.

Byłam tam i o 6 rano i o 3 w nocy. Właśnie tak skrajne pory pozwalają na zobaczenie tego uroczego miejsca bez tej masy turystów i plastikowych stolików zasłaniających ulice.

Jednakże to właśnie wtedy, gdy na Montmartrze jest najwięcej turystów, a więc w niedzielę, można tam obejrzeć jedną z największych atrakcji tego miejsca. Iya Traore, były zawodnik Paris Saint Germain, wykonuje swoje piłkarskie sztuczki u podnóża bazyliki Sacre Coeur. Z końcówką show na jednej z lamp.

Tak, taki też jest Paryż. Zapraszam!

Joanna Lemańska

BuildingsBuildings

painterPainter

PigeonPigeon

pink housesPink houses

Red_and_whiteRed and white

stworekStworek

Pierwszy raz na Wszystko Co Najważniejsze?

Aby nie ominąć istotnych tekstów, raz w tygodniu w niedzielę rano wysyłamy newsletter. Zapraszamy do zapisania się:

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam