Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (5): Montmartre - legenda Paryża"

"Cool Pics (5)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autorki

Mieszkanie w bezpośrednim sąsiedztwie Montmartru ma jedną, podstawową zaletę – można się tam udać właściwie o każdej porze.

Byłam tam i o 6 rano i o 3 w nocy. Właśnie tak skrajne pory pozwalają na zobaczenie tego uroczego miejsca bez tej masy turystów i plastikowych stolików zasłaniających ulice.

Jednakże to właśnie wtedy, gdy na Montmartrze jest najwięcej turystów, a więc w niedzielę, można tam obejrzeć jedną z największych atrakcji tego miejsca. Iya Traore, były zawodnik Paris Saint Germain, wykonuje swoje piłkarskie sztuczki u podnóża bazyliki Sacre Coeur. Z końcówką show na jednej z lamp.

Tak, taki też jest Paryż. Zapraszam!

Joanna Lemańska

BuildingsBuildings

painterPainter

PigeonPigeon

pink housesPink houses

Red_and_whiteRed and white

stworekStworek

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 9 lutego 2014