Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (24): Zabawa z cieniami" Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (24): Zabawa z cieniami"

"Cool Pics (24)

Photo of Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

Historyk sztuki i fotograf-samouk. Finalistka konkursu National Geographic « Photo par nature » oraz prestiżowego Mobile Photography Awards. Członkini Grupy Mobilnych. Jej fotografie wystawiane były w Soho Gallery Digital Art w Nowym Jorku, a także w galeriach w Londynie, Toronto, Kioto. Wyposażona w iPhona i aparat cyfrowy, stara się uchwycić tętniące życiem miasto. Mieszka w Paryżu. MissCoolpics.com

zobacz inne teksty Autora

Pierwszy dzień lata, słońce bezchmurne niebo, skwar. Jeśli tylko taka pogoda utrzyma się przez większą część lata, na pewno nie zabraknie okazji do zabawy z cieniami. Tak jak w czasie deszczu wypatruję kałuż i ciekawych odbić, podczas pięknej pogody moją uwagę przykuwają właśnie cienie. Świetnie akcentują perspektywę, czasami ją zmieniają, nawet można powiedzieć że ją rzeźbią na zdjęciach, tworzą niesamowite wzory i dodają uroku oraz nieco tajemniczości lub dramatyzmu. Praca z cieniami daje fotografowi ogromne możliwości tworzenia niebanalnego obrazu, nawet w przypadku rzeczy pozornie obejrzanych już wielokrotnie. Zresztą zobaczcie sami.

Zapraszam w kolejną fotograficzną podróż!

 Joanna Lemańska

Processed with VSCOcam with k2 presetGolden hour biking

Processed with VSCOcam with k3 presetCrazy in red

Shadow linesShadow lines

Processed with VSCOcam with 4 presetSunset stroll

Processed with VSCOcam with k2 presetShadows and us

ZigZagsZig zags

 

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 22 maja 2014

Magazyn idei "Wszystko Co Najważniejsze" oczekuje na Państwa w EMPIKach w całym kraju, w Księgarni Polskiej w Paryżu na Saint-Germain, naprawdę dobrych księgarniach w Polsce i ośrodkach polonijnych, a także w miejscach najważniejszych debat, dyskusji, kongresów i miejscach wykuwania idei.

Aktualne oraz wcześniejsze wydania dostępne są także wysyłkowo.

zamawiam