Małgorzata NIEZABITOWSKA: Światłość i mrok
Małgorzata NIEZABITOWSKA

Małgorzata NIEZABITOWSKA

Światłość i mrok

Maj 1939, Kołki nieopodal Łucka. Ślub przed synagogą. Fragmenty opowieści dwójki głównych bohaterów. Chana, chasydka, siostra panny młodej, Jan, ziemianin, student Politechniki Lwowskiej, przyjaciel nowożeńca.

Chantal DELSOL: Wolność chrześcijańska w świecie, w którym wszystko wolno
Prof. Chantal DELSOL

Prof. Chantal DELSOL

Wolność chrześcijańska w świecie, w którym wszystko wolno

Chrześcijaństwo zapoczątkowało epokę, w której zanikła hierarchia płci: każde życie było godne tego, aby żyć, w tym takie, które poczęło się w bardzo niefortunnych okolicznościach, albo nawet takie, które zmierzało do końca i chciało zakończyć swoje cierpienia.

Piotr BARON: Najwyższa Miłość
Piotr BARON

Piotr BARON

Najwyższa Miłość

Eksplozja miłości najwyższej, takiej jak ofiara Chrystusa na krzyżu, ofiara św. Maksymiliana czy też ofiara ppłk. Arnauda Beltrame’a, powoduje neutralizację oddziaływania zła i czyni świat lepszym – poruszający tekst muzyka jazzowego Piotra BARONA.

Piotr ORAWSKI: "Piękno muzyki (56) O kochaniu"
Piotr ORAWSKI

Piotr ORAWSKI

"Piękno muzyki (56) O kochaniu"

Miłość nie jest jakimkolwiek wymaganiem. Jest przede wszystkim – i taka z pewnością być powinna – świadomością odchodzenia, umierania, bycia ze sobą wbrew tej oczywistości, że za chwilę nas nie będzie.

Joanna LEMAŃSKA: "Cool Pics (57): Zakochani w Paryżu"
Joanna LEMAŃSKA

Joanna LEMAŃSKA

"Cool Pics (57)

Święto Zakochanych – czy się je lubi, czy nie, nie sposób ulec Walentynkowej atmosferze będąc w Paryżu. Miasto Miłości obfituje w romantyczne zakątki i nawet kiedy zimno i pada, wszędzie snują się zakochani, zawsze młodzi, niezależnie od wieku.