Karol NAWROCKI z bardzo aktywną kampanią

kampania Karola Nawrockiego

Nie wiemy, kto wygra wybory prezydenckie 2025 r., które odbędą się najpewniej 18 maja i 1 czerwca 2025 r. Widzimy już jednak kandydatów, którzy mnożą swoje aktywności w całej Polsce. Obok Rafała TRZASKOWSKIEGO, który zaczął swoją kampanię kilka dni temu, zwraca uwagę bardzo wysoka aktywność i kampania Karola NAWROCKIEGO, który nie ustaje w chęci dotarcia do każdej gminy, każdego dnia, często z kilkoma spotkaniami w terenie dziennie.

Karol NAWROCKI o fundamentach bezpieczeństwa narodowego

.”Nasza tożsamość jest jedną z fundamentalnych kwestii bezpieczeństwa narodowego” – mówił w środę 18 grudnia 2024 r. podczas spotkania z mieszkańcami Sokółki (Podlaskie) obywatelski kandydat na prezydenta, wspierany przez komitet poparcia zainicjowany przez t.zw. starą krakowską inteligencję krakowską a następnie poparty przez PiS, Karol NAWROCKI.

Kandydat od rana przebywał w Podlaskiem, był między innymi na granicy z Białorusią w Minkowcach, gdzie podkreślał, że bezpieczeństwo będzie jedną z najważniejszych kwestii i priorytetów w jego programie wyborczym, który zaprezentuje w styczniu lub w lutym. Wymieniał zarówno bezpieczeństwo obywateli jak również bezpieczeństwo militarne państwa. „Jedną z ważnych, fundamentalnych kwestii bezpieczeństwa narodowego jest nasza tożsamość, jest to, że jesteśmy Polakami i mamy czego bronić” – mówił Karol NAWROCKI do mieszkańców Sokółki.

Co jest ważne dla Karola NAWROCKIEGO?

.”Chcę państwa zapewnić, że jako obywatelski kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i przyszły prezydent nie zgodzę się nigdy na to – i nie podpiszę takiej ustawy – która dążyłaby do zabrania, tak jak dziś, z naszej podstawy programowej, naszych bohaterów, kwestii odnoszących się do patriotyzmu, a niestety tak w najnowszej podstawie programowej jest” – powiedział Karol NAWROCKI.

Prezes IPN i obywatelski kandydat na prezydenta ocenił, że w najnowszej podstawie programowej „wykreśla się kwestie, odnoszące się do budowania miłości do Polski, sugerując, że są one związane z nacjonalizmem”. Karol NAWROCKI przekonywał, że to „rzecz głęboko niepoważna”. Według niego, szkoła jest po to, aby „uczeń wyszedł z niej Polakiem”. „Polska szkoła” – skandowała w odpowiedzi publiczność na spotkaniu.

Kampania Karola NAWROCKIEGO i spotkania w całej Polsce

.Karol NAWROCKI mówił, że spotyka się z ludźmi, ponieważ chce na podstawie rozmów z nimi wypracować program. „Chcę was wysłuchać dlatego, że bardzo poważnie podchodzę do swojej roli, do swojej obywatelskości, do swojej funkcji przez najbliższe 5 lat – jako kandydat, a następnie prezydent Rzeczpospolitej” – zapewnił Karol NAWROCKI. „W pracy nad programem, który pokażę w lutym przyszłego roku musi być po prostu miejsce na głos Polaków” – podkreślił.

Karol NAWROCKI zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem, to – wykorzystując wszystkie możliwości głowy państwa – będzie inicjował programy, które będą chronić Polaków przed takimi problemami jak np. podwyżki cen energii. „Wykorzystując wszystkie mechanizmy funkcji, konstytucyjne możliwości prezydenta RP, będę inspirował, poprzez Narodową Radę Rozwoju, do dobrych rozwiązań w odniesieniu do polskich podatków, systemu podatkowego i osłon, przede wszystkim na ceny energii elektrycznej” – mówił Karol NAWROCKI.

Zapowiedział też wnoszenie inicjatyw ustawodawczych w codziennych sprawach Polaków i gospodarstw domowych. „Będę dbał o wasze bezpieczeństwo ekonomiczne i bezpieczeństwo żywnościowe, także Rzeczpospolitej Polskiej, bo interes polskiego rolnika jest dla mnie bardzo ważny, a nie interes Unii Europejskiej, regulacji administracyjnych, które powściągają dobrobyt polskiego rolnika” – powiedział Karol NAWROCKI.

Przekonywał, że „złem” są inflacja i drożyzna. „To zło inflacji i drożyzny dotyka dzisiaj wszystkich przed świętami Bożego Narodzenia” – mówił kandydat. Dodał, że widać to np. po cenach masła. Według niego, rozwiązaniem na takie problemy byłoby wprowadzenie zerowego podatku VAT na żywność.

Kiedy wybory prezydenckie?

.O tym, kiedy odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich, dowiemy się po 14 stycznia 2025 r., wówczas to Marszałek Sejmu wyznaczy datę wyborów prezydenckich na dzień przypadający nie wcześniej niż 100 dni i nie później niż 75 dni przed tym, gdy zakończy się kadencja dotychczasowego prezydenta. Wybory prezydenckie 2025 roku na pierwszą turę wyborów miałyby wówczas: 4, 11 i 18 maja 2025 r. Lecz onieważ 4 maja 2025 r. nakłada się na t.zw. długi majowy weekend, a z kolei niedziela 11 maja to druga tura w Zielone Świątki, najbardziej prawdopodobną datą pierwszej tury wyborów jest niedziela 18 maja 2025 r., zaś drugiej niedziela 1 czerwca 2025 r.

PAP/AJ

Materiał chroniony prawem autorskim. Dalsze rozpowszechnianie wyłącznie za zgodą wydawcy. 18 grudnia 2024